TOP 3 gry na PlayStation (PSX)

Trzeba przyznać, że firma Sony zrewolucjonizowała rynek konsol w dniu wydania pierwszego PlayStation (PSX). Specyfikacja sprzętu dzisiaj raczej na nikim nie zrobi wrażenia, a jedynie zmusi do śmiechu. Warto jednak pamiętać, że swego czasu twórcy potrafili wycisnąć z konsoli dosłownie wszystko, dzięki czemu powstawały tytuły, które teoretycznie nie powinny się nawet uruchomić. Mało kto pamięta o jakich grach mowa, dlatego z artykułu tego dowiesz się, co to za gry. 

Krótka historia PSX

PlayStation swoje pierwsze kroki na rynku konsol postawił w roku 1994 w Japonii. W tamtym czasie gigantami były takie marki jak Nintendo czy Sega, znane z równie dobrych urządzeń. Nikt nie spodziewał się aż takiego zainteresowania nową konsolą od Sony. Krótko po premierze gracze do dyspozycji otrzymali takie gry jak Ridge Racer czy Nekketsu Oyaku. Już wtedy można było przewidzieć, w jakim kierunku pójdzie wspomniana konsola. Procesor 32-bitowy potrafił naprawdę wiele, o czym gracze dowiedzieć się mieli niebawem. Do dzisiaj kontynuowane są serie, które swoje początki miały wraz z pierwszą konsolą od sony. Na stronie https://techpolska.pl/ znajdziecie teksty na temat najnowszych konsol i kultowych gier, tj. Death Stranding od Kojima Productions, twórców Metal Gear Solid.

PlayStation i nowe możliwości

To właśnie Metal Gear Solid możemy uznać za grę, która wykorzystała pełną moc akceleratora, wykorzystując raczkującą wówczas technologię 3D. Praktycznie wszystkie elementy w grze były w trójwymiarze, co w znacznym stopniu tytuł ten wyróżniało. Główny protagonista o nazwie Snake zostawiał po sobie ślady butów, a także zauważyć można było parę wydobywającą się z jego ust. Niesamowity projekt i zdecydowanie korzystanie wpłynął na promocje PlayStation.

  • Metal Gear Solid
  • Grand Turismo 2
  • Crash Bandicoot

Kolejną grą, o której należy wspomnieć to Grand Turismo 2, wydany pod koniec 1999 roku. Zdecydowanie jest to klasyka, do dzisiaj zresztą kontynuowana. Druga odsłona w sposób nieznaczny zmieniła się względem pierwszej części, ale co trzeba podkreślić, ulepszono mechanikę jazdy, dzięki czemu tytuł ten wyróżniał się na tle innych gier wyścigowych. Kolejną rewolucję również wprowadziła seria Crash Bandicoot, wydany zaledwie 2 lata po premierze konsoli, podobnie jak w przypadku Metal Gear Solid, wykorzystywał w pełni grafikę 3D. To, co wyróżniało wspomniany tytuł to kolorowe lokacje i animacje postaci, jakie zawdzięczać możemy silnikowi gry. Jeżeli chciałbyś przypomnieć sobie stare czasy, możesz zagrać w odświeżoną wersje Crasha na najnowszej wersji konsoli, o której przeczytasz, odwiedzając: https://techpolska.pl/. Osoby, które nie planują wydatków, zawsze mogą wyposażyć się w emulator, chociaż nie odda to w pełni starego klimatu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ