Proste i trudniejsze - gry logiczne

Obecnie na różnych portalach, które umożliwiają granie w gry online, można spotkać taką kategorię jak gry logiczne. Czym naprawdę one są, czy warto w nie grać i dla kogo są one przeznaczone?

Proste dla dzieci i dorosłych

Gry logiczne rzadko są ograniczone kategoriami wiekowymi. Można znaleźć gry logiczne online o różnych stopniach trudności. To nie oznacza, że te prostsze przeznaczone są jedynie dla dzieci, a te trudniejsze już dla osób nieco starszych. Proste gry logiczne, które polegają zazwyczaj na niezbyt skomplikowanym przestawianiu elementów są po prostu grami odprężającymi. Pozwalają bez wielkiego wysiłku umysłowego skoncentrować się na danej czynności, co działa odprężająco. W tego typu gry gra bardzo wiele osób – są one popularne również na portalach społecznościowych. Większość z nich działa na tej samej zasadzie – różnią się jedynie grafiką oraz pojedynczymi zasadami dotyczącymi możliwości przestawiania elementów.

Trudniejsze gry logiczne online – dla poprawy pamięci i kreatywności

Nie każdy, kto sięga do gier logicznych online w serwisie Valhalla.pl od samego początku jest nastawiony na ćwiczenie umysłu. Zazwyczaj interesujący wydaje się sam opis gry. Wiele gier logicznych posiada interesującą, aczkolwiek krótką fabułę. Pozwala to na zainteresowanie osób, które wcale nie mają dobrej pamięci i muszą kombinować, by zakończyć grę z sukcesem. To nie znaczy jednak, że za jakiś czas znacznie nie poprawią swoich wyników. Tak jest często w przypadku specyficznych gier tego typu, nazywanych Ucieczkami. Starsze gry tego typu polegają zazwyczaj na próbach ucieczki z jednego pomieszczenia. Z czasem tego typu proste gry zaczęły być coraz bardziej rozbudowane – dziś często jest to kilka pomieszczeń – po rozwiązaniu kilkunastu zagadek i otworzeniu drzwi okazuje się, że to jeszcze nie jest koniec. W grach ucieczkach wykorzystuje się zazwyczaj całe swoje logiczne i kreatywne myślenie. Oprócz rozwiązywania zadań matematycznych, których wynik jest zazwyczaj kodem do sejfu, gdzie trzymany jest klucz do głównych drzwi konieczne bywa znajdowanie rozmaitych przedmiotów. Rzeczy te ukryte są zazwyczaj w sposób całkowicie nieprzewidywalny, przez co trzeba wysilić swoją wyobraźnię. Na początku trudno się zorientować, o co tak naprawdę chodzi. Po kilku grach jednak już wiadomo, że cenne informacje mogą być ukryte wszędzie – na przykład za obrazem lub pod łóżkiem, albo też w poduszce, którą trzeba rozciąć. Niektórzy po swego rodzaju treningu z grami logicznymi online, próbują swoich sił w grach-ucieczkach przeprowadzanych w świecie realnym.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ