Gry platformowe online

Gry platformowe są zdecydowanie najpopularniejszą kategorią gier komputerowych wśród graczy na całym świecie. Lubią w nie grywać wszyscy miłośnicy gier, bez względu na wiek lub płeć. To niejako od nich rozpoczęła się w ogóle historia gier komputerowych. W co innego, jeśli nie w platformówki grywano przecież najczęściej wówczas, gdy rynek gier komputerowych przeżywał swój prawdziwy boom? Przygody ulubionych bohaterów kreskówek, takich jak Król Lew czy na przykład Alladyn, stawały się inspiracją dla twórców gier komputerowych. I to właśnie gry platformowe zostały wykorzystane, jako arena przygód owych bohaterów.

Na czym polegają gry platformowe dostępne w Valhalla.pl? Są to rozgrywki, w których sterowany przez danego gracza bohater porusza się po wielu różnych poziomach ( tak zwanych platformach, stąd nazwa tego typu gier właśnie). Gracz musi zbierać podczas swej wędrówki po różnych poziomach gry różne przedmioty oraz walczyć z napotkanymi przeciwnikami. Może ich także unikać. W grze ma się zazwyczaj kilka żyć, które są możliwe również do zdobycia podczas prowadzonej rozgrywki. Czasem zostają one ukryte w napotykanych po drodze przedmiotach. Gry platformowe są grami przede wszystkim zręcznościowymi. Jedną z najpopularniejszych na całym świecie, uznawaną za klasykę gatunku jest oczywiście słynna gra pod tytułem Super Mario Bros.

Święciła ona tryumfy swojej popularności na początku XXI wieku, kiedy to można było w nią grać na większości komputerów.

Co ciekawe, współcześnie wcielać się w rolę Mario Bros można również za pośrednictwem Internetu. Dostęp do tej, jak i całej masy innych gierek platformowych, dostępny jest bowiem za pomocą portali internetowych, które zajmują się grami online. Wybierać można pomiędzy całą gamą różnego rodzaju gierek zręcznościowych, w tym również platformowych właśnie. Dostępna jest także klasyka gatunku w postaci Super Mario Bros właśnie.

Gry platformowe online to jednak dużo więcej. Portale i serwisy www, które umożliwiają granie w gry online, posiada szeroką ofertę różnego rodzaju tytułów. Wśród nich swoje faworyty odnajdą zarówno dorośli gracze, jak i nastolatkowie oraz dzieci. Również bowiem dla najmłodszych dostępnych jest wiele tytułów gier platformowych. Ich grafika oraz poziom trudności został dostosowany specjalnie do potrzeb maluchów. Często wykorzystują one także postaci ulubionych przez dzieciaków przecież bohaterów popularnych kreskówek oraz bajek. Gry platformowe dla dzieci pozbawione są także nieadekwatnych dla najmłodszych treści, takich jak na przykład przemoc.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ