gry defense

Świat gier jest olbrzymi i rośnie z każdym dniem. Niestety tylko niektóre tytuły zdobywają popularność, natomiast reszta trafia do jedynie garstki osób. Warto zastanowić się co decyduje o sukcesie oraz porażce konkretnej produkcji. Ma na to wpływ wiele czynników i czasami ciężko jest to przewidzieć.

Które gatunki gier są najpopularniejsze?

Bardzo duży wpływ na sukces gry ma jej gatunek. Najpopularniejsze są gry akcji oraz te, w których tworzymy nasza postać oraz ją rozwijamy. Gracz może się w nich poczuć jak w prawdziwym świecie. Pozwalają one spełnić swoje nieprawdopodobne marzenia, ponieważ łatwo utożsamić się z postacią. Kolejne są strategie. To właśnie w nich dowodzimy własną armią i prowadzimy naszych ludzi do zwycięstwa. Nie jest to oczywiste, ale najpopularniejsze strategie to gry defense dostępne na stronie Valhalla.pl. Swój sukces zawdzięczają kilku rzeczom. Przede wszystkim graczom podoba się, że nie muszą nic ściągać. Grać można wszędzie i bez potrzeby czekania na instalację. W grach typu defense trzeba dużo kombinować i myśleć żeby wygrać. Dzięki temu dają one dużo satysfakcji i potrafią wciągnąć na wiele godzin. Z innymi gatunkami bywa różnie. Coraz większym powodzeniem cieszą się również tak zwane sandboxy. Są to gry, w których praktycznie dowolnie rozbudowujemy otwarty świat.

Czy multiplayer wpływa na popularność gier?

Pojęcie multiplayer oznacza, że dana gra umożliwia rozgrywkę z innymi osobami z całego świata. Często znacznie podnosi to żywotność produkcji. Granie samemu, nawet w najlepiej zrobioną kampanie, szybko się nudzi. Rozgrywka online pozwala sprawdzić swoje umiejętności i poznać nowe osoby. Bardzo istotny jest tutaj ranking, który umożliwia podgląd swoich postępów. Omawiane wcześniej gry defense online zazwyczaj nie mają możliwości grania z innymi osobami. Nie obniża to jednak ich popularności, ponieważ przeciwnik komputerowy jest dość wymagający. Jest również wiele tytułów, które są nastawione wyłącznie na rozgrywkę jednoosobową. Przykładem może być wydane niedawno Pillars of Eternity czy Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Podsumowując na popularność gier wpływa bardzo wiele czynników. Stawia to przed twórcami bardzo trudne zadanie. Musza oni bardzo dokładnie przygotować swoją produkcję. Coraz częściej wydawane są tak zwane wersje beta. Udostępnia się graczom nieskończoną grę i dzięki temu można poznać ich opinie. W oparciu o nie wprowadzane są zmiany, a sama produkcja udoskonalana. Przyszłość gier to nie tylko coraz lepsza grafika i efekty wizualne. Coraz częściej wraca się do postawienia przede wszystkim na fabułę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ