Gry „czołgowe” od jakiegoś czasu są niezwykle popularną formą prowadzenia rozgrywki. Jazda po wertepach i walka z innymi „opancerzonymi” graczami, to z pewnością forma rozrywki, którą kocha wielu z nas. Skąd taka popularność tego typu gier? Oto kilka powodów.
Pasja…
Gry Czołgi Online dostępne na stronie Valhalla.pl, to z pewnością pasja dla wielu, wielu graczy. Nie chodzi tu tylko o to, że kochamy grać w gry. Gry Czołgi Online, to dość specyficzna forma prowadzenia rozgrywki. Odnosi się ona w dużej mierze do czasów Drugiej Wojny światowej, którą przecież interesuje się bardzo wielu graczy. Bardzo często, jest umiejscawiania również w dzisiejszych czasach. Dlatego wszyscy fani militariów związanych z bronią pancerną, powinni być zachwyceni taką właśnie formą rozgrywki.
Realizm
Pamiętacie słynne Tank 1990? Ta prosta, platformowa gra, w niczym nie przypominała dzisiejszych rozgrywek pancernych w świecie wirtualnym. To, co uderzało na pierwszy rzut oka, to z pewnością… realizm rozgrywki a raczej – jego całkowity brak.
Dzisiejsze Gry Czołgi Online, wyglądają o niebo lepiej. Realizm, nie obejmuje w nich wyłącznie odzwierciedlenia broni pancernej, (ta wygląda zresztą bardzo realistycznie), ale przede wszystkim – aspektu uszkodzeń, o które nietrudno w realiach bitwy pancernej. Spójrzmy na takie tytuły, jak np. World of Tanks. Tam, mamy do czynienia nie tylko z różnymi rodzajami pocisku (co w grach platformowych można było jeszcze jakoś przełknąć), ale przede wszystkim – z różnymi, słabszymi bądź mocniejszymi, stronami naszego opancerzenia. Dlatego uderzenie w przód czołgu zwykle nie daje takich efektów, jak trafienie w pancerz boczny, albo co gorsza – w tył.
Walka i sztuczna inteligencja
Gry Czołgi Online, to coraz rzadziej gry, w których rozgrywka jest prowadzona wyłącznie w trybie single. Twórcy takich gier, coraz częściej inwestują albo w tryby multiplayer, albo w zaawansowanych, wirtualnych przeciwników, albo… w jedno i w drugie. Zresztą ta ostatnia opcja jest dziś chyba najczęściej spotykana.
Jakie zmiany są w ten sposób wprowadzane? Otóż dzięki nim, grając nawet w trybie single, ścieramy się z niezwykle doświadczonymi przeciwnikami, wykorzystującymi nie tylko siłę swoich pancerzy i pocisków, ale też np uformowanie terenu. Szczytem dzisiejszej, sztucznej inteligencji, jest umiejętność dopasowania własnej taktyki do taktyki wroga. Coraz częściej w grach „czołgowych” takie tendencje są spotykane.
Podsumowanie
Na powyższych przykładach, doskonale widać, jak ciekawa przyszłość, stoi przed grami czołgowymi. Sztuczna inteligencja i realizm, to główne atuty tego typu gier, dzięki którym czeka je świetlana przyszłość.