Zostać snajperem

W dzisiejszych czasach każdy amator gier wojennych bez problemu znajdzie coś dla siebie. Mimo, że zdecydowana większość z nas ma raczej umiarkowaną ochotę na wzięcie udziału w realnych działaniach wojennych, to jednak wszelkiego rodzaju symulatory, których tematyka obraca się wokół wojska, cieszą się ogromną i nie słabnącą od lat popularnością. Wśród gier wojennych znajdziemy coś dla fanów lotnictwa, pojazdów opancerzonych, piechoty, czy marynarki wojennej. Ogromną rzeszę fanów zdobyły sobie również gry snajperskie online.

Z czego wynika popularność?

Najłatwiej byłoby odpowiedzieć na to pytanie, że to po prostu świetna zabawa, jednak prawda jest taka, że wiele spośród dostępnych na rynku gier, zwłaszcza tych darmowych, zawiera masę błędów które czynią rozgrywkę znacznie mniej interesującą niż mogłaby być. Bliższe prawdy byłoby stwierdzenie, że marzenie o tym, żeby sprawdzić się w roli snajpera, tkwi w sercu każdego chłopaka, który kiedykolwiek miał styczność z filmami wojennymi. Snajper to samotny wojownik, który dzięki nietypowym umiejętnościom i wyróżniającym go na tle innych żołnierzy cechom charakteru potrafi zadać armii przeciwnika dotkliwe ciosy. Snajperzy często odgrywali niebagatelną rolę podczas bitew likwidując dowódców lub unieszkodliwiając radiotelegrafistów, co wprowadzało zamęt w szeregach wroga. Kto nie chciałby odegrać decydującej roli podczas bitwy?

Do kogo adresowane są gry snajperskie?

Nie będzie niczym zaskakującym stwierdzenie, że wśród amatorów gier snajperskich z Valhalla.pl zdecydowaną większość stanowią osoby płci męskiej. Nie znaczy to, że kobiety w nie nie grają, ani że nie są w nich dobre, jednak prawda jest taka, że spośród wszystkich wirtualnych snajperów panie należą do mniejszości, i to zdecydowanej. Nietrudno zgadnąć dlaczego – kobiety po prostu rzadziej interesują się wojną i walką, co zresztą we współczesnym świecie trudno uznać za wadę. Potrzebę rywalizacji oraz sprawdzenia się w warunkach bojowych odczuwają przede wszystkim mężczyźni i to w każdym wieku. Najwięcej wirtualnych snajperów znajdziemy oczywiście wśród młodych chłopców, którzy ze względu na to, że nie weszli jeszcze na rynek pracy, mają po prostu więcej czasu na granie.

Społeczność.

Fanów gier snajperskich jest wielu. Może nie aż tylu, iloma mogą poszczycić się gry FPP czy symulatory czołgów, jednak na forach dla graczy poświęconych rozgrywkom snajperskim znajdziemy mnóstwo ludzi z którymi będziemy mogli dzielić naszą pasję oraz wymienić się doświadczeniami i pomysłami mającymi udoskonalić strategię stosowaną podczas rozgrywki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ