Gry sportowe w wersji online?

Dzisiaj niemal każdy z nas ma szerokopasmowy dostęp do Internetu. Nawet jeżeli pod nasz adres nie ma możliwości podłączenia Internetu przy pomocy kabla, to zawsze zostają sieci bezprzewodowe czy chociażby łączność 3G/LTE. Z tego też względu nie musimy się dzisiaj ograniczać wyłącznie do gier offline, ale możemy rywalizować w wielu gra z realnymi przeciwnikami. Najbardziej widoczne jest to oczywiście na przykładzie wszelkiego rodzaju gier sportowych.

Czy takie gry są dla mnie?

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek rozgrywek sportowych w wersji online trzeba zadać sobie kilka prostych pytań czy tego typu tytuły nas rzeczywiście zainteresują i pozwolą na czerpanie przyjemności z całej rozgrywki. Podstawą powinno być tutaj udzielenie odpowiedzi na pytania związane nie tylko z naszymi zainteresowaniami (czy rzeczywiście interesujemy się sportem, czy tego typu gry sprawiały nam radość również w wersji offline), ale również związane z rywalizacją z innymi przeciwnikami, gdzie nie możemy de facto ustawić poziomu trudności rozgrywki, a jesteśmy zdani na rywalizację z żywymi graczami i ich realne umiejętności oraz doświadczenie.

Warto zwrócić szczególną uwagę również na to, że większość gier sportowych online z Valhalla.pl to gry na zasadzie prowadzenia własnej drużyny w danym sporcie – np. menadżery piłkarskie, co wiąże się z określonymi z góry godzinami spotkań. Tylko od nas samych zależy czy będziemy w czasie rzeczywistym nadzorowali własną drużynę i ewentualnie dokonywali określonych zmian zawodników i taktyki w celu wygrania pojedynku.

Komunikacja między graczami

Gry sportowe online, jak wszystkie gry online z żywymi graczami, budują pewnego rodzaju interakcje społeczne pomiędzy uczestnikami, które bardzo często wychodzą poza tematykę danej gry i komunikator w nią wbudowany. Z tego też powodu można śmiało uznać, że gry online, jakiekolwiek by one nie były, mogą pozwolić nam na zawarcie pewnych znajomości nawet z ludźmi mieszkającymi po drugiej stronie globu – zwłaszcza w przypadku gier sportowych o ogólnoświatowym zasięgu (jeżeli dana dziedzina sportu jest tak powszechna – np. piłka nożna czy koszykówka).

Podsumowując, nie ma tutaj większego sensu podawanie konkretnych tytułów gier sportowych w wersji online, gdyż jest ich tak wiele i tak szybko zmieniają się trendy, że byłoby to po prostu niemożliwe. Gry, które są popularne obecnie za dwa miesiące odchodzą już w niepamięć i są zastępowane przez znacznie lepiej dopracowane i przygotowane tytuły (także z tej samej tematyki sportowej).

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZostać snajperem
Następny artykułSymulatory lotu

Gracz od małego! Wychowany na GTA, Hirołsach 3 i Championship Managerze :) Kocham gry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ