Po czym poznać dobre MMO?

Jest wiele stron i katalogów z grami MMO, jednak jak pośród tak wielu pozycji wybrać coś naprawdę wartego uwagi? Bez rekomendacji znajomych czy opinii w Internecie można się naciąć na coś dziwnego lub nudnego. Niestety czasem trzeba samodzielnie przetestować grę, żeby mieć pewność, że nie spełnia oczekiwań. Co więc powinno się znaleźć w grze?

Gra musi być grywalna

To znaczy, że gra musi być tak skonstruowana, żeby dało się w nią grać bez poczucia niesprawiedliwości. Może się to wiązać z rozwojem postaci i adekwatną ilością doświadczenia zdobywanego po pokonaniu przeciwnika lub wykonaniu zadania. Grywalność pojawia się również w kontekście profesji postaci. Gdy jedna z nich bez problemu może pokonać wroga, podczas gdy druga nie jest w stanie przeżyć dwóch ataków, to znaczy, że coś jest nie tak.

Gra musi uzależniać

Słowo „uzależnienie” źle się kojarzy, ale o to mniej więcej chodzi. Wszystkie gry MMO Online muszą mieć w sobie „to coś”, co sprawia, że gracz chce kontynuować rozgrywkę. Są to np. bonusy za regularne logowanie, chęć zdobycia jakiegoś przedmiotu czy osiągnięcia mistrzostwa. Gra powinna być tak skonstruowana, żeby wywoływała w graczu pozytywne skojarzenia, ciekawiła go i pozostawiała niedosyt. Dzięki temu następnego dnia gracz ponownie się zaloguje, aby sprawdzić, co nowego uda mu się odkryć.

Gra musi pasować do graczy

Lub gracze do gry. W każdym razie chodzi o to, że jest wiele rodzajów graczy i twórcy gier powinni dostosować się do potrzeb swoich klientów. Istnieją trzy podstawowe motywacje graczy gier internetowych. Należy do nich rywalizacja, chęć osiągnięcia mistrzostwa oraz kontakt z innymi graczami. W związku z tym warto się zastanowić, co zrobić, żeby gra była innowacyjna, miała nowe rozwiązania, a jednocześnie będzie pasować do tych trzech najważniejszych grup. Do graczy nastawionych na rywalizację świetnie pasują gry typu MOBA. Są to swego rodzaju bitewniaki. Z kolei osoby pragnące osiągnąć mistrzostwo będą szukać gier z rozbudowanymi światami, z możliwością rozwoju oraz wykonania planów i osiągnięcia celów. Trzecia grupa graczy będzie się dobrze bawić właściwie w każdej grze MMO, która posiada czat, jednak im więcej interakcji wszelkiego typu, tym bardziej zadowolone będą te osoby.

Na koniec odpowiedz sobie na kilka pytań. Czy gry MMO Online w Valhalla.pl sprawiają ci przyjemność? Czy gra, w którą właśnie grasz cię nie nudzi? Co ci się najbardziej podoba w obecnej grze? Jeśli odpowiedzi cię satysfakcjonują, to znaczy, że gra spełniła twoje oczekiwania i jest dobra – przynajmniej na dla ciebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ