Szyfrowany pendrive- dlaczego warto go kupić?

W dobie rozwoju nowoczesnych technologii temat ochrony danych jest bardzo aktualny. To jak korzystamy z komputera, ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo, lub jego brak. Nie da się ukryć, że dane wielkich firm chronione są przez sztab specjalistów, my musimy poradzić sobie sami. Nie ma się jednak czego obawiać, bo wystarczą takie gadżety jak szyfrowany pendrive, by poczuć się bezpieczniej.

Działanie i zalety szyfrowanego pendrive

Szyfrowanie danych na pamięci wewnętrznej jest konieczne. W końcu nikt z nas nie chce, by jego prywatne informacje, zdjęcia, czy materiały do pracy dostały się w niepowołane ręce. Szyfrowany pendrive zapewni bezpieczeństwo naszym plikom.

Jak działa szyfrowany pendrive? To proste, w tym typie pendrive umieszczony jest procesor, który odciąża komputer w szyfrowaniu. W praktyce ustawiamy hasło do naszego nośnika, a po kilku nieudanych próbach pendrive automatycznie się formatuje. Pamiętajmy zatem, by mieć hasło w głowie, bo inaczej możemy sami paść ofiarą naszego pendriva.

Jak ustala się hasło? Nie musimy w tym celu instalować dodatkowego oprogramowania na komputerze, procesor w pendrive, o którym wspominaliśmy, zrobi to za nas. Prawda, że to proste?

Przedstawiamy kilka propozycji:

Kingston Data Traveler Locker+ G3

To szyfrowany pendrive, który będzie odpowiedzią na potrzeby firm, bo dzięki obsłudze USB 3.0, możemy liczyć na szybki transfer danych. Ten pendrive zakupimy z pamięcią 8,16 i 64 GB- w zależności od potrzeb.

Data Traveler VaultPrivacy 3.0

To propozycja dla tych, którzy cenią sobie kompleksowe bezpieczeństwo. Ten pendrive ma nie tylko hasło dostępu, ale także wbudowany program antywirusowy i możliwość odtwarzania w trybie odczytu, co daje nam zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem.

Dzięki szyfrowaniu i dodatkowym zabezpieczeniom przestaniemy martwić się o nasze dane. Myśl o wykradzionych raportach, czy innych owocach naszej ciężkiej pracy nie będzie nam spędzała snu z powiek. Warto zafundować sobie spokój i poczucie bezpieczeństwa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ