Jak wyciszyć komputer?

Zazwyczaj nowoczesne komputery stacjonarne nie generują hałasu, aczkolwiek może zdarzyć się tak, że nieprzyjemne odgłosy to sprawka wentylatorów i dysków twardych. Nie da się ukryć, że im głośniejszy nasz komputer, tym mniejszy komfort z pracy! Bo jak tu pracować nocą albo wcześnie rano, gdy domownicy jeszcze śpią, jak nasz PC oznajmia wszystkim, że wstaliśmy. Okazuje się, że jest kilka sposobów, które pozwolą nam skutecznie wyciszyć nasz komputer. Przedstawiamy kilka z nich!

Wyczyść komputer!

To najbardziej oczywista rada a do tego niebywale skuteczna. Co należy zrobić? Dokładnie wyczyścić obudowę komputera. Przy okazji można sprawdzić, czy wentylatory pracują, tak jak powinny- czyli nie z pełną prędkością, tylko poprzez odpowiednie dostosowanie się do tego, co w danym momencie robimy. W czyszczeniu komputera niezastąpione jest sprężone powietrze, które można kupić w każdym sklepie z akcesoriami komputerowymi.

Przyjrzyj się obudowie i kup matę wygłuszającą!

To obudowa naszego komputera może powodować hałas związany z jego działaniem. Jaka jest na to rada? Bardzo prosta- mata wygłuszająca. Umieszcza się ją od środka w obudowie i voila, nie słuchamy już hałasu.

Zoom na wentylatory

Co jeszcze może powodować hałas? Wentylatory. Znajdują się one w obudowie, są dołączone do procesora, karty graficznej i zasilacza. Warto wymienić hałasujące wiatraki na nowe, które będą cichsze.

Dysk twardy

To często największe źródło hałasu w naszym komputerze. Szczególnie, gdy mówimy o dysku twardym starszej technologii. Warto zainwestować w tą nową i mieć więcej miejsca, a jednocześnie mniej hałasu. Wydaje się, że rozsądna zmiana, prawda?

Dzięki tym kilku prostym poradom bez problemu powinniście poradzić sobie z hałasującym komputerem. Podstawą jest dokładne wyczyszczenie naszego komputera, a potem sprawdzenie krok po kroku jaka część mogła zawinić. Teraz pora na działanie i już za chwilę powinniśmy mieć problem z głowy. Teraz możemy pracować w ciszy, kiedy tylko chcemy- w nocy, nad ranem- bez różnicy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ