Monitory 144 Hz dla gracza

Gry komputerowe mają coraz większe wymagania sprzętowe, ale i gracze chcą, by ich komputer był jak najlepiej dostosowany do ich ulubionej rozrywki. Kupują wydajne karty graficzne, procesory, pamięci RAM, klawiatury, myszy, a nawet specjalnego podkładki pod myszkę. To wszystko ma zwiększyć komfort grania. Te wszystkie elementy są niezwykle ważne, ale gdy nasz monitor zawiedzie, to i tak nie będziemy mieli upragnionej rozrywki z pokonywania kolejnych leveli.

Monitory dla graczy

Najlepsze monitory dla graczy to takie, które mają odpowiednią przekątną, rozdzielczość i co ważne- czas reakcji. Wartość odświeżania powinna być na poziomie 144 HZ.

Standardowe monitory odświeżają obraz 60 razy na sekundę. Przy oglądaniu filmu, jak i codziennej pracy na komputerze, jest to dla nas opcja wystarczająca. Inaczej rzecz się ma, gdy mówimy o grach. Przy monitorze 60 Hz w czasie grania może pojawić się tak zwany efekt tearingu. Co to oznacza? To sytuacja, w której karta graficzna wyświetla kolejną klatkę obrazu, w czasie gdy ta pierwsza jeszcze nie zniknęła. Efekt? Widoczne klatki podzielone liniami. Nie da się ukryć, że w czasie gry może to być męczące, dlatego podpowiadamy jakimi monitorami warto się zainteresować, gdy chcemy czerpać 100% komfort z grania!

Iiyama GB2488HSU

Ten monitor sprawdzi się do pracy, jak i do grania. Jego cena także jest zachęcająca – 1300 zł. Parametry techniczne: czas reakcji na poziomie to 1 ms, kontrast 1000:1, kąty widzenia w pionie 170 stopni, a w poziomie 160 stopni. Do ego dołączone są złącza DVI-D, 2x HDMI, 2 porty USB oraz DisplayPort.

Benq XL2720Z

To już droższa propozycja, bo kosztująca 2000 złotych. Dlaczego warto tyle za niego zapłacić? Bo posiada 4 porty USB, złącza takie jak D-SUB, DVI-DL dwa złącza HDMI, DisplayPort i wejście słuchawkowe. Do tego ten model cechuje się nowoczesną konstrukcją. Coś jeszcze? Tak! W pakiecie dostajemy płynną regulację wysokości oraz pochylenia ekranu.

Ci najbardziej technologicznie zaawansowani powinny przyjrzeć się także modelowi Benq XR3501. Zalety? Między innymi zakrzywiony ekran, ale to nie wszystko!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ