Monitor 22-calowy

22 cale to w wielu przypadkach rozmiar idealny. Monitory takie nie są ani za duże, ani za małe. Mieszczą się na większości biurek o standardowych wymiarach. Dlatego nadają się zarówno do wykonywania pracy biurowej, jak i do korzystania w domu. Jeśli planujesz zakup monitora o takiej przekątnej – poniżej udzielamy kilku porad. Dowiesz się, na jakie parametry dostępnych monitorów zwrócić uwagę oraz po czym poznać monitor wysokiej klasy.

Małe jest piękne – czyli o potencjalne monitorów 22-calowych

W ostatnich latach technologia wykorzystywana w produkcji monitorów i ekranów poszła zdecydowanie naprzód. Jednym z najbardziej zauważalnych trendów jest dążenie do zakupu monitorów o jak największym rozmiarze, które pozwolą cieszyć się warunkami przypominającymi niemalże kinowe. Na monitorach takich nie tylko ogląda się filmy i seriale, ale także prowadzi wideokonferencje, gra w różnego typu gry oraz wykorzystuje w inny sposób.

Zarazem jednak, monitory niedużych rozmiarów – jak choćby 22-calowe – nie tracą na popularności i wciąż posiadają swoich zwolenników. Ponadto, monitory niedużych rozmiarów są używane w tych miejscach, w których duże ekrany nie sprawdziłyby się lub nie byłyby użyteczne. Oczywistą zaletą monitorów małych jest ich niższa cena. Wystarczy wydatek zaledwie paruset złotych, by nabyć monitor naprawdę dobrej jakości.

Monitory dostępne i polecane – w telegraficznym skrócie

Monitory 22 cale tworzą rozbudowany zbiór, w którym łatwo się pogubić. Dlatego warto pamiętać o kilku najważniejszych kryteriach w czasie zakupu. Przede wszystkim – należy ustalić, do jakich zadań monitor będzie wykorzystywany. Jeśli poszukujesz urządzenia do pracy biurowej, wówczas warto sięgnąć po urządzenia z matrycą IPS, oferującą dobrej jakości obraz, wyposażone w filtr światła niebieskiego. Są to monitory dedykowane dla osób, które pracują przy komputerze przez kilka godzin dziennie.

Dla osób pracujących z obróbką graficzną, montażem filmów lub innymi treściami wizualnymi, polecamy monitory z matrycą VA. Prezentowany przez nie kontrast jest wyraźniejszy, ponadto dokładnie odwzorowują kolory. Ma to duże znaczenie w czasie pracy grafików. Warto jednak podkreślić, że monitory z matrycą VA nie są dedykowane dla graczy oraz dla amatorów długich wieczornych seansów. Niestety, ale czas opóźnienia ich pracy może wywoływać niepożądane smużenia.

Dla graczy natomiast najlepszym wyborem będą monitory TN, o najniższym czasie reakcji i najczęstszym odświeżaniu. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych osób, które grają w gry dynamiczne, akcji i sportowe. Wówczas, czas reakcji ma bezpośredni wpływ na przebieg rozgrywki i możliwość osiągnięcia sukcesu. Minusem monitorów TN jest jednak gorsze odwzorowanie głębi barw.

Przeglądając dostępne urządzenia, warto także zwrócić uwagę na zakres mocy, z którą pracują. Najczęściej, mieści się ona w przedziale 17 – 40 W. Ponadto, monitory mogą być wyposażone w dodatkowe elementy – takie jak wbudowany HUB USB, ramię do ustawiania monitora, kabel HDMI czy obecne w obudowie głośniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ