Smartfon dla graczy

Smartfona ma obecnie już niemal każdy, natomiast trzeba wskazać, że wbrew pozorom wśród tych urządzeń występuje spora różnorodność (chociaż niekiedy niewidoczna na pierwszy rzut oka, a bardziej kryjąca się po obudową). Istnieją modele dedykowane fotografom, miłośnikom sportów ekstremalnych (mowa tutaj o telefonach „opancerzonych”) czy graczom.

W tym artykule chcielibyśmy skupić się na tej ostatniej grupie, czyli na smartfonach gamingowych. Co musi taki smartfon mieć i jaki powinien być, aby spełnił oczekiwania graczy? Na jakie parametry potencjalni kupujący powinni zwracać uwagę, żeby później nie żałować? Sprawdź!

Co musi mieć dobry smartfon gamingowy?

Dobry smartfon gamingowy powinien przede wszystkim mieć mocny procesor i jednostkę graficzną, które poradzą sobie z nawet bardzo wymagającymi grami. Większość aplikacji i gier mobilnych nie wymaga ogromnej wydajności, ale na smartfonach pojawia się coraz więcej portów gier z PC, takich jak Fortnite czy PUBG Mobile, które mogą nie działać zbyt płynnie na starszych czy słabszych urządzeniach.

Ważna jest także ilość pamięci RAM. Do wygodnego użytkowania smartfona wystarczy jeszcze 4GB RAM-u, ale gracze powinni kierować się raczej w stronę smartfonów posiadających 8GB+ pamięci RAM. Pomoże to zapobiegnąć nieoczekiwanemu wyłączaniu się aplikacji czy ich „lagowaniu”.

Informacji na temat pamięci czy procesora najlepiej szukać w specyfikacji urządzenia, dostępnej na przykład w recenzjach na Tech Polska. Kolejny aspekt warty uwagi to częstotliwość odświeżania ekranu – 50/60Hz może być zbyt niewielką wartością dla graczy lubiących dynamiczne tytuły. Dobrą opcją są smartfony z 100+ Hz. Wysoka rozdzielczość ekranu również jest zalecana, aby nie tylko przyjemnie się grało, ale również aby dobrze to wszystko wyglądało.

Którego smartfona dla graczy wybrać?

Na rynku dostępne jest wiele modeli smartfonów czy to kierowanych bezpośrednio do graczy w swoim marketingu, czy takich, które nie mają łatki gamingowych, ale z uwagi na mocne komponenty sprawdzą się w grach. Nie da się wskazać jednego konkretnego modelu, który będzie najlepszy w każdej sytuacji.

Ciągle wychodzą nowe, zwłaszcza w segmencie budżetowym, ale nie tylko. Do tego każdy może mieć inną ilość środków do dyspozycji i różnorodne preferencje w zakresie wyglądu smartfona, jego rozmiaru i nie tylko. Dlatego też najlepszą opcją jest zapoznanie się z recenzjami różnych smartfonów gamingowych na Tech Polska i innych tego typu portalach, a następnie samodzielne podjęcie decyzji (chociaż oczywiście w oparciu o dane i opinie pochodzące od ekspertów).

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ