Laptop, który zdiagnozuje twój samochód

To, że samochody nie są już urządzeniami mechanicznymi, wie każdy. Obecnie prawie każdy samochód naszpikowany jest elektroniką. Bywa, że jeden pojazd ma w sobie kilka komputerów- a każdy nadzoruje inne parametry jazdy. Dziś laptopy są podstawowym wyposażeniem warsztatów samochodowych. To one pierwsze zdiagnozują problem, tylko pytanie- jaki laptop wybrać do zadań specjalnych?

Jedni narzekają na komputery w samochodach, inni je sobie chwalą. Nie da się ukryć, że zdania są podzielone. Dobrze, gdy elektronika informuje nas o awarii, niestety takową awarię bardzo często też tworzy. Wydaje się, że kierowcy dalej będą podzieleni na dwa obozy: tradycjonalistów i entuzjastów nowych technologii.

Laptop idealny do warsztatu- złącze COM

Jakie cechy musi spełniać laptop do warsztatu? Z pewnością posiadać złącze COM, inaczej RS-232. To złącze zapewnia dobrą jakość transferu. Można narzekać, że nie jest to złącze, które cechuje się szybkością, ale nie o to tutaj chodzi, bo jest ono dostosowane specjalnie do diagnostyki samochodowej. Owszem, możemy też wybrać laptop bez takiego złącza i posiłkować się USB i przejściówką, ale taki sposób jest bardzo zawodny.

Wytrzymałość

Laptop w warsztacie samochodowym narażony jest na wiele niebezpieczeństw- brud, kurz, drobinki metalu- to wszystko może spowodować usterkę. Do tego częste przenoszenie, kontakt z narzędziami i mamy problem. Jest na to proste rozwiązanie- do stacji diagnostycznej warto wybrać tzw. laptopy klasy biznesowej. Te mają mocniejsze obudowy, bo przeznaczone są do częstego składania, rozkładania i przewożenia.

Co jeszcze?

Programy do diagnostyki samochodowej nie mają dużych wymagań sprzętowych, dlatego nie musimy szczególnie stresować się procesorami. To na co powinniśmy jeszcze zwrócić uwagę to ekran- ten matowy pozwoli nam dostrzec wszystko, co chcemy, nawet w mocnym świetle!

Laptopy do warsztatu to prawdziwy sprzęt do zadań specjalnych. Wytrzymały, wygodny i spełniający nasze wymagania- dzięki temu praca na nim będzie czystą przyjemnością.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ