Jaką myszkę do komputera wybrać

Mysz komputerowa to nieodłączny element fanatyków gier. Na rynku produkuje się najwięcej modeli gamingowych, jednak skąd wiemy, który sprawdzi się idealnie w rozgrywce. Duży wybór myszy w dobrej cenie można znaleźć na stronie: https://www.oleole.pl/myszy-komputerowe.bhtml. Warto się tam rozejrzeć, aby odnaleźć idealną myszkę. W artykule znajdziesz porównanie dwóch myszy: SteelSeries Rival 3 i Razer Basilisk Essential.

  1. Cechy myszy SteelSeries Rival 3
  2. Cechy myszy Razer Basilisk Essential
  3. Podsumowaniu obu myszy

Cechy myszy SteelSeries Rival 3

Minimalistyczna budowa myszki przekonuje swoją niską wagą wielu użytkowników. Jej ergonomiczny kształt idealnie sprawdza się dla praworęcznych i dzięki temu dłoń łatwiej znajdzie wyprofilowane części. Rivala 3 trzyma się dobrze i przyjemnie, a po podkładce porusza się bezproblemowo. Ma dobry poślizg, dzięki zaokrąglonymi na krawędziach ślizgaczami. Przyciski nie sprawiają problemów, dzięki mechanicznym przełącznikom, które mają wytrzymałość do 60 milionów aktywacji.

Z parametrów technicznych mamy do czynienia z sensorem TrueMove 3, który został stworzony wraz z Pixartem. SteelSeries Rival 3 posiada czułość na pięciu poziomach od 100 do 8500 DPI oraz waży tylko 77 gramów. Dysponuje pięcioma przyciskami z rolką oraz interfejsem USB. Mysz także się podświetla i można zmienić wiele funkcji dzięki dedykowanemu oprogramowaniu. W ramach  oprogramowania HUBu SteelSeries Engine 3 można wypróbować  wiele funkcji. Producent nie zapomniał o tradycyjnej opcji zapisywania kilku profili (również w pamięci myszki), podpinania ich do konkretnych aplikacji, zmiany odświeżania, czy połączenia ze sobą efektów podświetlenia. Wadą jest brak możliwości zmiany jasności, ale paleta kolorów jest bardzo szeroka.

Cechy myszy Razer Basilisk Essential

Mysz Razer Basilisk Essential skierowana jest dla graczy praworęcznych. Jest ergonomiczna i dobrze układa się w dłoni. Jednak gdy mamy dłoń większą niż 19 cm, chwycenie jej komfortowo, może stanowić problem. Waga myszki wynosi 109 gramów, co może być problemem dla graczy. Materiał wykonania jest lekko chropowaty, przypominający gumę, dzięki czemu się nie ślizga. Spód myszki wykonany jest z kawałków teflonu, które umożliwiają równy ślizg. Myszka posiada osiem przycisków, które są programowalne. Klik jest miękki i sprężysty.

Jakość Basiliska zaskakuje i nie można odnaleźć wielu wad. Oprogramowanie i sterowniki działają bez zarzutu. Plusem jest możliwość zapisania w pamięci myszki do pięciu różnych profili. Dzięki oprogramowaniu można kontrolować podświetlenie, 8 przycisków czy zmianę dpi. W teorii możemy zapisać w pamięci myszki 4 podstawowe tryby podświetlenia (fala, oddychanie, jeden kolor oraz reaktywne) oraz wyłączyć je całkowicie. Do dyspozycji jest cała paleta barw i można skorelować podświetlenie z innymi urządzeniami obsługujące Synapse 3.

Podsumowaniu obu myszy

Mysz SteelSeries Rival 3 działa fenomenalnie i jest bardzo wygodny. Jego zaletą jest także podświetlenie i wygląd. Największym problemem jest czujnik, który nie spełnia oczekiwań. Minusem jest także brak kontroli wagi i mała liczba przycisków.

Mysz Razer Basilisk Essential zawiera dobry sensor, które sprawdza się rewelacyjnie. Kolejną zaletą jest wygodny kabel, który nie krępuje ruchów. Powierzchnia sprawdza się idealnie i pomaga w kontroli urządzenia. Wadą jest scroll, który jest dość luźny i sam się przekręca. Do negatywów można zaliczyć także dość dużą wagę. To od nas zależy, która mysz nam bardziej przypasuje. Każda z nich ma swoje zalety i wady, dlatego nie ma idealnej opcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ