Kryptowaluty to waluty wirtualne. Są to oczywiście w pełni legalne waluty i legalny środek płatniczy obowiązujący na całym świecie. Jednak biorąc pod uwagę, iż jest to waluta wirtualna powstaje potrzeba przechowywania swoich coinów. Do tego służy specjalny portfel sprzętowy, jakim jest Ledger Nano S.

Urządzenie przypomina swoim wyglądem i wielkością zwykły pendrive. Jest to zatem bardzo poręczne urządzenie, które bez problemów możemy przenosić w różne miejsca i w zależności od potrzeb podpiąć je do wybranego komputera za pomocą kabla USB, który jest dołączony do zestawu.

To co wyróżnia Ledger Nano S to niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa. Po pierwsze, aby móc korzystać z urządzenia na początku należy nadać określony numer PIN. Następnie przy każdym jego uruchomieniu należy podać PIN. Jest to zabezpieczenie w przypadku, kiedy urządzenie mogłoby wpaść w niepowołane ręce.

Drugim aspektem zabezpieczeń jest fakt, iż wszelkie operacje dokonywane za pomocą urządzenia obywają się w odizolowanym środowisku. Chcąc przelać swoje coiny operacji ten dokonujemy na samym urządzeniu, a nie na komputerze. Potwierdzenie każdej transakcji wymaga od użytkownika kliknięcia w przyciski znajdujące się na urządzeniu. Dzięki temu rozwiązaniu nawet w przypadku włamania się na komputer niemożliwe będzie dokonanie jakiejkolwiek operacji nawet kiedy Ledger Nano S będzie do niego podłączony.

bitcoin-cryptocurrency

Urządzenie jest niezwykle przydatne zwłaszcza dla inwestorów, którzy posiadają spore ilości coinów. Portfel sprzętowy Ledger Nano S najlepiej jest zakupić na stronie producenta. Tutaj dowiesz się dlaczego wybrać sklep producenta Ledger. Zakup urządzenia jest niezwykle prosty. Wystarczy wypełnić prosty formularza zamówienia i dokonać opłaty. Sprzęt w przeciągu kilkunastu dni trafi pod wskazany w formularzu adres.

Istnieje także możliwość zakupu urządzenia poza stroną producenta. Oferty takie znaleźć można np. na portalach aukcyjnych. Jednak zaleca się zakup Ledger Nano S bezpośrednio ze strony producenta. Jest to po prostu bezpieczniejsze. Mamy wówczas pewność, że urządzenia na pewno jest sprawne i nie zostało w żaden sposób zmodyfikowane.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ