Siedzenie przed komputerem, co w tym takiego męczącego – tak zapewne reaguje większość starszego pokolenia na wieść, że postanawiamy zapewnić sobie nowy, wygodny fotel, który skutecznie odciąży nasz organizm. Ale długie godziny przed monitorem mają swoje konsekwencje – ból ogniskuje się w takich miejscach jak kręgosłup, szyja czy nadgarstki. Jak więc uniknąć bólu a w dłuższej perspektywie czasowej zwyrodnień, a jednocześnie nie rezygnować z tej formy spędzania czasu? Podstawowym elementem są oczywiście odpowiednio dopasowane fotele gamingowe, które zapewnią nam komfort siedzenia nawet przez cały dzień. Jak wybrać odpowiedni fotel gamingowy, aby nie żałować? Tym bardziej, że nie jest to najmniejszy wydatek.

Na to się przygotuj

Fotele gamingowe nie należą do najtańszych mebli. Ale za taką jakość naprawdę warto zapłacić trochę więcej, tym bardziej, że zbytnie oszczędzanie na fotelach gamingowych prędzej czy później się na nas zemści. Dobrze, ale jakie elementy tak bardzo wpływają na cenę? Kluczowe są cztery rzeczy: siedzisko, oparcie, obicie oraz możliwe regulacje (wysokości siedziska, odchylenia oparcia, czy profilu oparcia). Siedzisko powinno być wykonane z niezbyt cienkiej i dość mocno zbitej pianki. Nie chodzi o to, aby było ono twarde, ale aby było na tyle sprężyste, że zapewnia naszemu ciału podparcie. Podparcie w fotelach gamingowych to także podstawowa funkcja oparcia. Nasze plecy powinny układać się w literę “S”. Podparcie nie może być zbyt niskie – nie może kończyć się poniżej linii łopatek, a w odcinku lędźwiowo-krzyżowym powinno znajdować się odpowiednie uwypuklenie. Niezwykle praktycznym elementem oparcia jest zagłówek, który pozwoli na odprężenie okolicy szyjnej kręgosłupa.

Fotel gamingowy

Materiał materiałowi nierówny

Fotele gamingowe nie są obite zwykłymi tkaninami, które spotykamy w tradycyjnych meblach. Zazwyczaj jest to połączenie kilku różnych materiałów odpowiednio rozłożonych na przestrzeni całego fotela. Z jakimi tkaninami najczęściej będziemy się spotykać podczas szukania fotela gamingowego? W tańszych modelach będzie to eko skóra, która choć łatwa w utrzymaniu, to jednak nie sprawdza się w wyższych temperaturach i na dłuższą metę jest niewygodna w użytkowaniu, a także szybko się zużywa. Po drugiej stronie mamy wełnę i naturalną bawełnę, które wykorzystywane są w modelach lepszej jakości. Choć nieco trudniejsze w czyszczeniu, to jednak zapewniają wysoki komfort użytkowania i są bardzo przyjemne w dotyku. Bawełna pozwala skórze oddychać co znacznie podnosi komfort siedzenia i jest ważne podczas wielogodzinnego użytkowania. Fotele gamingowe wykonywane są także w odpornej na ścieranie syntetycznej tkaninie micro.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ