Nie od dzisiaj wiadomo, że Internet jest obecnie jednym z najpotężniejszych kanałów docierania do potencjalnego klienta i sprzedawania swoich usług. Na co należy jednak zwrócić uwagę tworząc własną stronę internetową? Czy samodzielnie jesteśmy w stanie zrobić to dobrze?

Już na samym początku warto wyraźnie podkreślić, że samodzielne postawienie własnej strony internetowej nie jest zadaniem trudnym – wystarczy wykupić domenę z dedykowanym serwerem, skorzystać z preinstalowanego systemu zarządzania treścią CMS (wzbogacając go o dodatkowe moduły i motywy wyglądu) i można sprzedawać produkty oraz dzielić się wiedzą. Tak wygląda jednak tylko teoria, gdyż stron internetowych powstałych na podobnym schemacie jest obecnie tysiące. Podstawową zasadą w Internecie powinno być wyróżnienie się i dopracowanie systemu strony pod kątem konkretnego produktu lub oferowanej usługi.

Zlecenie strony www profesjonalistom?

Wbrew pozorom tworzenie stron WWW lepiej pozostawić profesjonalistom, którzy nie tylko zajmą się naszą stroną pod kątem wyglądu, ale również funkcjonalności. To, co często wydaje się niezbędne z punktu widzenia kierownika sklepu czy też osoby prowadzącej firmę, w rzeczywistości przesądza o braku czytelności danej witryny bądź utrudnia jej użytkowanie. Każda strona internetowa powinna zawierać tylko i wyłącznie najpotrzebniejsze informacje. Co więcej, muszą być one umieszczone w sposób czytelny, intuicyjny i skorelowany z innymi stronami internetowymi. Użytkownicy Internetu przyzwyczajeni są np. do wyszukiwarki zlokalizowanej na górze strony, a odnośnika do kontaktu na samym dole listy menu. Jeżeli zmienimy coś w tym ułożeniu, nawet nieświadomie, to z pewnością odbije się to negatywnie na ocenie naszej strony przez Internautów, a w konsekwencji może przyczynić się do mniejszej ilości zamówień.

Ile kosztuje dobra strona WWW?

Ile jednak trzeba wydać na tworzenie stron WWW? Pomimo tego, że rozbieżności w ofertach poszczególnych firm mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Tym samym nie warto wybierać ani najtańszych, ani najdroższych ofert, a porównać rzeczywiste dotychczasowe realizacje. Najlepsze efekty można osiągnąć powierzając całościowy projekt jednej firmie, która odpowiadać będzie za wszystko – począwszy od pomysłu, poprzez konsultacje z nami, a skończywszy na wdrożeniu i zaprogramowaniu strony wraz z instruktażem co do jej obsługi.

Podsumowując, jeżeli zależy nam na dobrze zrobionej stronie internetowej, to warto zlecić ją osobom, które się na tym znają – będzie to gwarancja sukcesu!

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ