Czy da się kupić komputer do gier do 2000 zł?

Jakie cechy powinien mieć idealny komputer do gier? Z pewnością być ekonomiczny i łatwy do rozbudowania. W końcu wymagania twórców gier są na bardzo wysokim poziomie, a będą coraz wyższe. My, jako gracze musimy być na bieżąco i co jakiś czas dostosowywać nasz sprzęt do wchodzących nowych technologii.

Przedstawiamy jak stworzyć komputer łatwy do rozbudowy za 2000 zł. Tak, to jest możliwe!

Obudowa

To ważny element komputera, który jest jednocześnie bardzo niedoceniany. Czego potrzebuje nasz komputer? Z pewnością filtrów zabezpieczających przed kurzem, wentylatorów chłodzących, portów USB, gniazd na słuchawki i mikrofon, czytnika kart pamięci SD i TF – to wszystko zapewni nam Modecom Mag C4.

Zasilacz

Chciałoby się powiedzieć – podstawa podstaw. Nasz komputer będzie potrzebował porządnego zasilacza. Musi on zabezpieczać nasz sprzęt przez przepięciem i zwarciem. Miło, gdyby miał regulacje obrotów i złącza takie jak: SATA, MOLEX, FDD, PCI-E. Te wymagania spełni zasilacz Modecom Feel 500 W.

Płyta główna

Polecamy płytę Asus B150 PRO Gaming D3 – to cztery gniazda pamięci, zintegrowany procesor graficzny, a także układ dźwiękowy składający się z 8 kanałów. To wszystko za 495 zł.

Karta graficzna

To bardzo ważny wydatek, gdy mówimy o podzespołach do gier. Karta graficzna to przede wszystkim poprawa wydajności w grach. Niestety karty graficzne ze średniej półki to często wydatek 2000 zł. Polecamy GIGABYTE GeForce GT 740 OC 1 GB DD 45 za 389 zł – to dobry wybór jak na tę półkę cenową.

Dysk twardy

By zmieścić się w 2000 zł musimy zrezygnować z szybkich dysków SSD, za to możemy sprawić sobie 500 GB HDD za 135 zł.

Jak widać, da się skomponować świetny komputer do gier za 2000 złotych. Zapewni on nam komfort grania, a także możliwość rozbudowy w dowolnym czasie. Nie potrzebujemy najdroższych podzespołów, by cieszyć się grami, które mają duże wymagania techniczne. Nasz sprzęt jak najbardziej je spełnia. Nie zostało nam nic innego jak zakupić grę i oddać się tej relaksującej rozrywce. Jeśli zastanawiacie się nad komputerem do gier to mamy jedną radę – nie ma na co czekać!

[Głosów:5    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ