programista

Wiele ludzi żyje w przekonaniu, że programista zarabia naprawdę spore pieniądze. Dzisiaj przekonamy się czy jest to prawda. Okazuje się, że na wysokość wynagrodzenia mają wpływ czynniki takie jak wykształcenie, stopień zawodowy, wiek, doświadczenie, a także rodzaj i firmy, której jest się zatrudniony. Wszystkie kwoty, które są podawane są to mediany zebrane z każdej kategorii. Ile zarabia bowiem specjalista w tej dziedzinie? 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/programista-ile-zarabia/

Wykształcenie ma wpływ na zarobki 

W branży informatycznej duży wpływ mają umiejętności oraz wiedza. Studia wyższe dają możliwość do większych zarobków. Po technikum jesteśmy w stanie zarobić około 5300 zł. Licencjat lub inżynierka dadzą Ci zarobek w wysokości około 6700 zł. Absolwenci studiów magisterskich zarabiają w okolicach 7800 zł. Z tytułu magistra inżyniera możemy uzyskać 8500 zł. 

Zarobki programisty są zależne od stanowiska

Młodszy specjalista może liczyć na zarobki wynoszące srednio 4875 zł brutto na miesiąc. Na większe zarobki możesz liczyć jako specjalista. Będą to zarobki w okolicach 7500 zł. Starszy specjalista będzie zarabiał kwotę wynoszącą około 11800 zł.

Im dłużej pracujesz tym więcej zarabiasz

Do pierwszego roku pracy nie nastawiaj się na zarobki powyżej 4500 zł na miesiąc. Po 3 latach jako programista możesz liczyć na większe zarobki, znajdujące się w okolicach 6500 zł. Po pięciu latach pensja wzrasta do kwoty 8300 zł, a po ośmiu do 10000 zł. Jako ciekawostkę można dodać, że programista pracujący w swoim zawodzie więcej niż 10 lat będzie zarabiał już mniej. Zarobki takiego programisty będą wynosiły około 9000 zł. 

Zobacz też: http://www.konsolowisko.pl/jak-zostac-programista/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ