Samochody zdalnie sterowane i nauka sterowania

Wydaje Ci się, że auta RC to zabawki? Ludzie często mają mylny obraz tych konstrukcji, gdyż asortyment dla dzieci oferowany jest we wszystkich sklepach lub działach z zabawkami. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ponieważ takie propozycje to świetna rozrywka dla najmłodszych. Widząc jednak profesjonalne samochody zdalnie sterowane dostępne w sklepach modelarskich, zastanawiają się, skąd pojawia się tak wysoka cena.

Chcesz dowiedzieć się, czemu samochody zdalnie sterowane w markecie kosztują do 100 złotych, a w sklepach modelarskich czasem przekraczają granicę 1000 złotych? Zastanawiasz się, jak wygląda sterowanie profesjonalnymi modelami i jak się tego nauczyć? W takim razie nie musisz już szukać odpowiedzi na forach internetowych, ponieważ przygotowaliśmy krótki poradnik dla wszystkich ciekawskich osób, które chcą poznać więcej szczegółów.

Podstawowe różnice między modelami

Zastanawiasz się nad tym, czym różnią się samochody zdalnie sterowane do driftu, szybkościowych wyścigów, czy off roadu z przeszkodami? Otóż podstawowa różnica to konstrukcja. Analogicznie do wszystkich wyżej wymienionych modeli, auta do sprintu przystosowane są do maksymalizacji prędkości, co niekoniecznie jest proste ze względu na ich stosunkowo niewielką wagę. Nadwozia do driftu są najbliżej tradycyjnych i znanych nam maszyn, dlatego są najczęściej wybierane przez amatorów szukających dobrej dla siebie alternatywy. Do wyczynowej jazdy terenowej stosuje się ciężkie konstrukcje z dużymi i wydajnymi amortyzatorami.

samochody RC

Jak opanować sterowanie?

Wydaje Ci się, że to proste? W takim razie prawdopodobnie nigdy nie miałeś lub miałaś do czynienia z profesjonalnymi pojazdami RC. Dzieląc je nawet na kategorie drift, szybkość i trudny teren, we wszystkich przypadkach otrzymuje niezwykle zwrotne i szybkie samochody zdalnie sterowane, które ciężko jest kontrolować przy pełnej prędkości – w wielu przypadkach nawet w połowie ich realnych możliwości.

W przypadku driftu, który staje się coraz bardziej popularny, sytuacja może okazać się utrudniona, ponieważ oprócz samej prędkości, musimy mierzyć się z poślizgiem kontrolowanym. W przypadku off-roadu i jazdy terenowej dochodzą kwestie związane z przeszkodami i hopami, a na torach, gdzie możemy rozwinąć prawdziwą prędkość, musimy nauczyć się błyskawicznych i perfekcyjnych reakcji.

Ile są w stanie jechać takie samochody zdalnie sterowane? Wiele konstrukcji jest w stanie przekroczyć granicę 50 km/h, lecz naprawdę rozbudowane modele dochodzą nawet do 100 km/h.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ