Porady na temat pracy zdalnej

W wielu firmach lockdown spowodowany wirusem przyśpieszył trend zachęcania pracowników do pracy z domu – w wielu przypadkach będzie to zmiana nieodwracalna. Zdalna praca może jednak okazać się prawdziwym technologicznym wyzwaniem, szczególnie dla tych, którzy nigdy wcześniej w tym trybie nie pracowali. Najważniejsze to dysponować odpowiednim sprzętem, umożliwiającym stały dostęp do sieci oraz wydajną i bezpieczną pracę. Dzięki produktom do przechowywania danych oraz akcesoriom firmy Verbatim możemy być spokojni, że nasz sprzęt nie zawiedzie, gdy jest nam najbardziej potrzebny!

Oto kilka propozycji produktów oraz porad w temacie wydajnej i bezpiecznej pracy z domu.

1. Wewnętrzne dyski SSD

Wymiana starych dysków HDD lub SSD na nowe, wydajne dyski SSD firmy Verbatim może gwałtownie poprawić działanie naszego komputera – przyśpieszyć uruchamianie systemu operacyjnego, znacząco poprawić działanie używanych programów oraz umożliwić swobodne wykonywanie wielu operacji jednocześnie podczas pracy z domu.

2. Dysk Store ´n´Go USB 3.0

Przechowuj i przenoś swoje pliki oraz efekty codziennej pracy na tym prawdziwie mobilnym dysku. Jego stylowa obudowa doskonale pasuje do nowoczesnych komputerów stacjonarnych i będzie się świetnie prezentować obok Twego laptopa.

3. Bezpieczeństwo

Czy korzystasz z danych poza biurem? Jeżeli tak, koniecznie musisz je szyfrować, aby zapewnić im pełne bezpieczeństwo.

AES to skrót od Advanced Encryption Standard. Jest to symetryczny szyfr blokowy na całym świecie stosowany do szyfrowania wrażliwych danych.

256 bitów odnosi się do długości klucza szyfrującego stosowanego do szyfrowania ciągu danych lub pliku. Aby złamać taki szyfr i odczytać wiadomość zakodowaną kluczem 256-bitowym potencjalni hakerzy musieliby dysponować liczbą kombinacji równą 2256*. Szyfrowanie AES nigdy nie zostało złamane i jest odporne na wszelkie ataki typu brute force.

4. Dyski optyczne

Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo, użytkownicy lub organizacje muszą zabezpieczać dane i przechowywać je poza siecią.

Dyski optyczne to nadal najlepszy sposób na przechowywanie ważnych plików przez długi czas. Napędy dysków optycznych firmy Verbatim umożliwiają łatwe tworzenie kopii najważniejszych plików i dokumentów. Z Twoimi dyskami optycznymi urządzenia te stanowić będą doskonałe połączenie.

5. Koncentratory i adaptery

Podczas pracy w domu może okazać się konieczne podłączenie do najnowszego laptopa dodatkowych akcesoriów. Firma Verbatim oferuje szeroką gamę wieloportowych koncentratorów i adapterów w kompaktowych obudowach, które podczas pracy zdalnej, nawet w najtrudniejszych sytuacjach, zapewniają pełną swobodę podłączania akcesoriów.

6. Myszy

Praca z domu może oznaczać konieczność dłuższego korzystania z komputera stacjonarnego lub laptopa. Oprócz robienia regularnych przerw, w takiej pracy pomóc nam może wygodna mysz. Verbatim Deluxe to komputerowa mysz z 8 przyciskami charakteryzująca się ergonomiczną budową, a jej wyraźny kształt i ułatwiająca uchwyt powłoka zapewniają komfort korzystania przez wiele godzin. Dla wielbicieli kolorowych produktów przeznaczony jest model Go-Nano, którego specjalna konstrukcja oraz gładka, teksturowana powierzchnia gwarantuje wygodne użytkowanie.

Co więcej, obie myszki to modele bezprzewodowe, dzięki czemu uwalniamy nasze domowe biuro od bałaganu z przewodami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ