Opłacalność serwerów dedykowanych

Wiele stron internetowych jest umieszczanych na wspólnym serwerze. Głównym powodem takiej sytuacji jest oczywiście koszt. Wspólny hosting kosztuje o wiele mniej niż serwer dedykowany.

Liczba miejsc na wspólnym serwerze będzie się różnić w zależności od:

  • dostępności miejsca na dysku
  • dozwolonej ilości transferu
  • ogólnej szybkości.

Chociaż taki hosting zwykle jest niezawodny i wiążą się z nim minimalne problemy to jednak istnieją liczne zalety związane z dedykowanym serwerem, które sprawiają, że mimo wszystko będzie to bardziej opcjonalne rozwiązanie.

Korzyści związane z umieszczeniem strony na serwerze dedykowanym

Serwer dedykowany pozwala jak sama nazwa wskazuje na to by, serwer ten był dedykowany wyłącznie jednej stronie. Ponadto, serwer ten pozwoli Ci na uprawnienia względem kontrolowania i zarządzania serwerem. Jeśli zdecydujesz się na serwer dedykowany należy jednak pierwsze uzbroić się w pełne zrozumienie działania serwerów dedykowanych. Chociaż większość dostawców dedykowanego serwera WWW takich jak domeny.pl zapewni pełne wsparcie techniczne, wszystko to będzie o wiele łatwiejsze, jeśli posiadasz wiedzę techniczną związaną z samodzielnym zarządzaniem serwerem. Jeśli jednak okaże się, że nie będziesz w stanie zarządzać serwerem samodzielnie zawsze możesz zdecydować się na usługę zarządzania działaniem dedykowanego serwera.

Opcja ta jest szczególnie dobra dla tych, którzy chcą mieć dedykowany hosting, ale nie mają wymaganej wiedzy, która pozwoliłaby nim efektywnie zarządzać. Usługa ta pozwala na posiadanie całego serwera zarządzanego przez wyspecjalizowaną firmę hostingową. Koszt zarządzania serwera dedykowanego jest dość drogi – jednak zdecydowanie jest to mądra inwestycja. Jednak, jeśli myślisz, że możesz uruchomić i zarządzać serwerem www samodzielnie należy zdecydować się na opcję niezarządzanego dedykowanego serwera WWW, a nie zarządzaną. Jedną z korzystnych cech serwera dedykowanego jest to, że takie opcje mogą być zdalnie konfigurowane i także obsługiwane.

Kiedy zdecydować się na serwer dedykowany?

Należy rozważyć serwer dedykowany, gdy okaże się, że ruch na Twojej stronie znacznie wzrósł, a z kolei ona, by się w pełni załadować potrzebuje zbyt wiele czasu. Analiza ruchu na stronie pozwoli Ci odpowiedzieć na pytanie czy należy już skorzystać z usługi serwera dedykowanego. Najważniejszą rzeczą jest, aby zrozumieć, że gdy masz wielu użytkowników pracujących jednocześnie na jednej stronie, należy wymienić wspólny hosting na opcję serwera dedykowanego.

Jak wybrać?

Przy wybieraniu dostawcy dedykowanego serwera dla strony WWW, należy pamiętać, że powinien on zapewnić Ci:

  • dobrą stabilność sieci
  • niezawodną pracę
  • łatwość obsługi zaawansowanych aplikacji.

Dedykowany serwer może być idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto poważnie myśli o swojej obecności w sieci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ