Kasy fiskalne online

0
983

Prowadzenie własnego biznesu w Polsce w 2021 roku wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie bez powodu coraz więcej małych i średnich przedsiębiorców decyduje się na przeniesienie swojego biznesu do innych państw Unii Europejskiej, takich jak Czechy, Łotwa czy Niemcy. Jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy?

Przyczyn jest kilka, ale zdecydowanie jedną z najczęściej wymienianych, są oczywiście zbyt wysokie oraz zbyt skomplikowane podatki. Każdego roku przepisy podatkowe zmieniają się w co najmniej kilkudziesięciu punktach. Oznacza to, że przedsiębiorca musi co roku czytać kilka dodatkowych stron przepisów żeby móc się do nich zastosować. Oczywiście można zatrudnić w tym celu księgowego lub księgową, ale należy pamiętać, że na tego typu usługi nie stać każdego przedsiębiorcę, a już w szczególności małych przedsiębiorców oraz takich, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą.

Prawo również nie pomaga, ponieważ prawo pracy jest w Polsce zmieniane i nowelizowane co najmniej kilka razy każdego roku. To kolejne długie i skomplikowane przepisy, które należy zapamiętać i których należy przestrzegać. Można też tego nie robić, ale należy liczyć się wtedy z wysokimi karami. I tutaj przechodzimy do trzeciej przyczyny, czyli zbyt wysokich kar jakie nakładane są na biznesy, które chociażby trochę złamią prawo, nawet kiedy robią to nieświadomie. Tego typu kary uderzają najczęściej w małe i średnie firmy, ponieważ duże korporacje stać na zatrudnienie całej armii prawników, którzy skutecznie potrafią minimalizować straty wynikające z nieprzestrzegania obowiązujących przepisów.

Oczywiście nie jest też tak, że rząd nie robi czegoś w kierunku przyciągnięcia do kraju nowych firm i przedsiębiorców. Jednym z pomysłów, które należy odnotować, jest program darmowych kas fiskalnych online. Każdy przedsiębiorca może otrzymać jedną darmową kasę fiskalną, jeżeli tylko spełni warunki i zarejestruje się w programie. Zakup kasy fiskalnej online to koszt około 1000 do 2000 złotych. Jest to kwota, która może być zaporowa dla małych firm.

Kasa fiskalna online to również narzędzie, które jest niemal niezbędne przy prowadzeniu firmy w 2021 roku. Pozawala ona na przyjmowanie pieniędzy w formie bezgotówkowej, a więc na płatności kartą lub innym urządzeniem oferującym płatności zbliżeniowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu kasa fiskalna we Wrocławiu, Warszawie czy Krakowie będzie za kilka lat już tylko wspomnieniem, ponieważ coraz więcej sklepów decyduje się na zamianę tradycyjnej kasy fiskalnej na kasę online.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ