Jak uruchomić eSIM w Apple Watch

Smartwatch to jeden z najchętniej wybieranych gadżetów. Firma Apple, znana z innowacyjnych rozwiązań, w 2019 miała kolejną premierę słynnego Apple Watch, który szybko zdobył rzeszę zwolenników. Oprócz swoich niezawodnych funkcji, wyróżnia się również zastosowaniem eSIM. To nowe rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Czym jest i jak uruchomić eSIM w Apple Watch ?

Co to jest eSIM?

eSim, skrót od Embedded Sim, to nic innego jak zastępca karty SIM w nowej, innowacyjnej odsłonie. Na nowoczesna kartka zaskakuje swoimi możliwościami. Po pierwsze, jej niewątpliwą zaletą jest fakt, że jest wirtualna jest ona wirtualna. W ten sposób umożliwia kontakt ze światem nawet w sytuacji, gdy nie masz przy sobie telefonu. Jak to możliwe? Apple Watch korzysta z własnej sieci komórkowej oraz numeru telefonu. Dzięki temu masz możliwość wysyłania wiadomości, maili, a także otrzymujesz wszelkie powiadomienia. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które lubią wypady na rower bez telefonu. Możesz się relaksować, a jeżeli będzie jakaś ważna wiadomość, to ją odczytasz! Brzmi doskonale, prawda?

Jakie korzyści daje korzystanie z karty eSim?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, ze to rewolucyjne rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści. Wśród najważniejszych warto wymienić:

  • daje większe bezpieczeństwo – jeżeli ktoś ukradnie Ci smartfona to eSim ułatwi jego lokalizację. Usuniecie cyfrowej karty nie jest takie proste,, jak fizycznej. Bez podania hasła, złodziej nie może nic zmienić w urządzeniu,
  • korzystanie bez telefonu – eSIM umożliwia prowadzenie rozmów, pisanie SMS’ów i maili bezpośrednio z zegarka, nawet wtedy, gdy zapomnisz wziąć ze sobą iPhone’a. Dzięki temu możesz ćwiczyć na siłowni lub iść na rower, pobiegać bez użycia telefonu,
  • nieduży rozmiar karty – niewielki rozmiar karty daje wolną przestrzeń w urządzeniu, która producenci mogą wykorzystać na coś innego,
  • ułatwia konfigurację telefonu.

Jak uruchomić eSIM w Apple Watch?

Aktywacja eSIM w Apple Watch jest banalna. Zanim przystąpisz do konfiguracji, upewnij się, że Twój operator pozwala na taką usługę. Sprawdź czy  masz plan taryfowy sieci komórkowej, który spełnia kryteria. Gdy rozpoczniesz konfigurację sieci komórkowej na zegarku, musisz być w zasięgu sieci operatora. Co więcej, zarówno iPhone jak i zegarek Apple Watch muszą korzystać z usług tego samego operatora. Następnie wykonaj kroi:

  1. Na iPhon’ie otwórz aplikację Watch.
  2. Wybierz opcję „mój zegarek”, a następnie „sieć komórkowa”.
  3. Wybierz opcję „konfiguruj sieć komórkową”.
  4. Uzyć loginu oraz hasła. Otrzymałeś je od operatora. Jeżeli nie masz tych danych, koniecznie skontaktuj się z biurem obsługi klienta operatora.

W sytuacji, gdy zmieniasz operatora iPhone’a, musisz w Apple Watch usunąć dotychczasowy plan taryfowy i zarejestrować nowy. W tym celu otwórz aplikację Apple Watch, wybierz „mój zegarek”, potem opcję „sieć komórkowa”. Zegarek powinien automatycznie przełączyć się na nową sieć operatora. Plan możesz dodać za pomocą opcji „dodaj nowy plan”. Dalej postępuj zgodnie z instrukcją.

Więcej o Apple Watch znajdziesz na https://idream.pl/watch-pl/watch-series-5.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ