Czy warto kupić laptop poleasingowy

Kiedy mamy zamiar kupić laptop, powinniśmy sobie zadać pytanie, czy koniecznie potrzebujemy nowego sprzętu. Nie zawsze używane oznacza gorsze. Laptopy poleasingowe cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród młodych ludzi, ale także w gronie seniorów. Postaramy się wyjaśnić co to są laptopy poleasingowe, czym należy się kierować przy zakupie takiego laptopa, oraz czy w ogóle warto zdecydować się na laptop poleasingowy.

Czym jest laptop poleasingowy?

Leasing laptopów jest popularną opcją wykorzystywaną przez wiele firm. Pozwala im to bardzo często wymieniać sprzęt i rozkładać spłatę kosztów w czasie. Firma zwykle używa laptopów od około 6 miesięcy do dwóch lat. Po wyznaczonym czasie firma zaopatruje się w nowe laptopy, a używane zwykle trafiają do leasingodawcy – który je odsprzedaje. Firmy zwykle zaopatrują się w wysokiej klasy sprzęt linii biznesowych, na który nie każdy zwykły użytkownik mógłby sobie pozwolić. Ze względu na krótkie użytkowanie, laptopy poleasingowe zwykle wracają do leasingodawcy w dobrym stanie i nadają się do dalszego użytkowania.

Zalety kupna laptopa poleasingowego

Zdecydowanie laptop poleasingowy ma więcej zalet niż wad, oto najważniejsze z nich:

  • Konkurencyjna cena – laptopy poleasingowe często mają o wiele niższą cenę, niż nowe laptopy z gorszymi parametrami technicznymi.
  • Model klasy biznesowej – firmy zwykle kupują drogie laptopy wysokiej klasy, które użytkują zwykle do prac biurowych nie eksploatując ich nadmiernie.
  • Długi okres żywotności i wytrzymałość – firmy zwykle kupują laptopy odporne na zalania, wstrząsy oraz uderzenia, co da nam gwarancje dłuższego użytkowania laptopa
  • Redukuje zanieczyszczanie środowiska – zdecydowanie się na laptop poleasingowy zamiast nowego, korzystnie wpłynie na otaczające nas środowisko.
  • Nadaje się do użytku domowego, pracy oraz gier – parametry laptopów poleasingowych, zazwyczaj przewyższają parametry zwykłych laptopów marketowych i nadają się również do bardziej zaawansowanych zadań.
  • Konserwowany i regenerowany – zanim laptop zostanie ponownie sprzedany, przechodzi przez procesy konserwacji i regeneracji, co daje gwarancje 100% sprawności.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa poleasingowego?

W pierwszej kolejności powinno się określić do czego laptop poleasingowy ma nam posłużyć. Wtedy należy dobrać sprzęt zależnie od podzespołów. Ważną kwestią jest wydajność takiego laptopa. Należy dowiedzieć się ile trzyma bateria, oraz czy jest ona wymienna. Jeśli stan baterii jest dla nas istotny, bo na przykład często przebywamy z laptopem poza domem czy podróżujemy, powinniśmy się zdecydować na laptopa poleasingowego z mocną baterią. Istotne są również parametry takie jak procesor, oraz system operacyjny na jakim pracuje laptop. Trzeba sprawdzić czy oprogramowanie jest wgrane do laptopa, oraz czy posiada licencje. Jeśli zależy Ci na tym aby laptop dobrze się wizualnie prezentował i nie był długo użytkowany, zwróć uwagę na klasę jaka została do niego przypisana. Klasa A jest klasą najwyższą. Należy również zwrócić wagę na wydajność procesora.

Kupno laptopa poleasingowego renomowanych producentów jako gwarancja jakości

Warto zastanowić się nad sprzętem wyprodukowanym przez renomowanych producentów, słynących z jakości i solidności. Najbardziej polecanymi są między innymi Lenovo, Dell oraz HP. Gwarantuje to, że laptopy będą wyposażone w wysokiej klasy podzespoły.

Jeśli planujesz zakup laptopa który będzie sprawny wiele lat i nie chcesz wydawać na niego całych swoich oszczędności, zdecydowanie postaw na laptop poleasingowy. Należy pamiętać aby szukać laptopa poleasingowego tylko u renomowanych sprzedawców którzy oferują doradztwo oraz gwarancje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ