Gry komputerowe cieszą się dużą popularnością. Coraz więcej osób wybiera taką formę rozrywki. Grając na komputerze można się odstresować, spędzić czas z przyjaciółmi, jak i poznać nowych wirtualnych znajomych.

Trudno sobie to wyobrazić, ale pierwsza gra komputerowa powstała w 1947 roku, ówcześnie ludzie sądzili, że to szczyt nowoczesności. Gra polegała na namierzaniu celu za pomocą pokrętła. W Polsce moda na gry rozpoczęła się w latach 80 tych i 90 tych wraz z Super Mario Bros. Ówcześnie sądzono, że jest to postęp niemal technologiczny. Na szczęście aktualne gry nie mają wiele wspólnego z przeszłością.

Obecnie również popularny stał się zawód testera gier, co pozwala zarabiać na tym hobby. Niezależnie czy jesteś wielbicielem gier, czy ich testerem powinieneś dysponować odpowiednim sprzętem oraz akcesoriami, które pozwolą Ci stworzyć swoją strefę gracza.

Doskonały sprzęt dla gracza

Niezależnie od tego, jaki typ gier się preferuje, czy są to rozgrywki piłkarskie, a może gry akcji, bądź też horrory warto mieć dobrej jakości komputerowy sprzęt dla gracza. Tutaj bardzo ważny jest komputer, bądź laptop o odpowiednich parametrach. Współczesne laptopy są niemal doskonałe do gier, gdyż są lekkie, co sprawdzi się w sytuacji, gdy podczas grania przemieszczasz się.
Na stronie empik.com znajdziesz szeroki wybór zarówno laptopów, jak i akcesoriów. Absolutnym must have jest bezprzewodowa myszka. Myszki dedykowane dla graczy, różnią się od klasycznych odpowiedników. Przede wszystkim posiadają ergonomiczny kształt. Dzięki temu dobrze się nią manewruje i trzyma w ręce. Ponadto mają dodatkowe przyciski oraz są niezwykle czułe.

Również istotnym elementem jest klawiatura. Posiada ona specjalną podkładkę pod nadgarstki. To gamingowe urządzenie spełnia istotną funkcję. Do wyboru mamy klawiaturę membranową, hybrydową i mechaniczną. Przełączniki powinny działać w sposób liniowy. Warto także zwrócić uwagę na układ klawiszy, który bardzo łatwo rozpoznać wystarczy tylko zwrócić uwagę na przycisk CTRL. Klawiatura powinna być również funkcjonalna. Zatem istotna jest ilość funkcji, która ułatwia rozgrywki. Bardzo ważny jest przycisk Anti – ghosting, który zapobiega blokowaniu klawiatury w razie przyciśnięcia klika przycisków naraz. Powinna mieć także podświetlenie, co sprawdzi się jeżeli chcemy grać w nocy, nie ma wtedy potrzeby zapalania światła, co tworzy ciekawy nastrój.

Podzespoły- stwórz wymarzoną strefę gracza

Również istotne są podzespoły komputerowe, które zapewnią płynność wielu grom i najlepszą jakość. Wpływają także na ich grafikę i specyfikację. Dużą rolę odgrywa zarówno dysk, płyta, procesor główna jak i karta graficzna. Na stronie empik.com znajdziesz najlepszej jakości karty graficzne, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Doskonałym wyborem jest karta graficzna GIGABYTE GeForce GT 730 GV-N730D5OC-1GI, 1 GB GDDR5, PCI-E 2.0, która jest aż 64 bitowa. Posiada aktywne chłodzenie oraz taktowanie rdzenia wynoszące 1006 MHz, a taktowanie pamięci to 5000 MHz. Sprawdzi się do każdego laptopa. Jej trwałość potwierdzona jest, aż 36 miesięczną gwarancją.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ