Gra w pociągi - dla kogo?

Dzięki mediom społecznościowym, gry których główną tematyką są pociągi, stały się niesamowicie popularne. Dziś nikt nie wyobraża sobie ciekawych gier online, bez jakichkolwiek pozycji traktującej o pociągach. Zresztą, nietrudno się dziwić. Gry te, można (dosłownie) pokochać. Czy jednak każdy może je polubić?

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość…

Trudno nie pokochać „pociągowych” gier online. Niestety, nie każdy może preferować taką formę rozrywki. Dlaczego? Pierwszy problem to… cierpliwość. Wysoka jakość odwzorowania symulacji kolei, nie polega w tym przypadku wyłącznie na prowadzeniu pociągów, czy też – stacji kolejowej. Czasem w grę wchodzi też „tempo akcji” w grze, które z reguły przypomina te, które widzimy w naszych rodzimych kolejach. Dlatego Gry Pociągi Online, to zdecydowanie nie są pozycje dla osób, które nie mają wrodzonej cierpliwości. Jeśli dana gra, prowadzona jest w trybie poszczególnych poziomów, to nawet po przeskoczeniu kilkudziesięciu z nich nie zauważamy, by nasz stan posiadania znacząco się odmienił.

Stopień zaawansowania rozgrywki

Gry Pociągi Online ze strony Valhalla.pl, mają to do siebie, że… posiadają dość oryginalną, ale i tak stojącą na wysokim poziomie fabułę i mechanikę gry. Gra nie opiera się na umiejętności szybkiego reagowania, ale na umiejętności myślenia… Tak, w grach typu „pociągi”, musimy myśleć długofalowo. Nie mamy tu zbyt dużych środków, a dodatkowo ogranicza nas niski poziom, na którym nie można zrobić wszystkich, interesujących nas zakupów.

Robienie wszystkiego „po kolei”, może okazać się dla nas zgubne. Jak bardzo? Może się okazać, że mając już określony poziom, tak naprawdę kondycja naszej stacji bądź firmy kolejowej, wygląda o wiele gorzej.

Dlatego, jeśli ktoś nie lubi „otwartych symulacji o zabarwieniu strategicznym”, trudne mu będzie pokochać Gry Pociągi Online.

Konfrontacja, współzawodnictwo…

Gry Pociągi Online, to przede wszystkim konkurowanie z innymi graczami. Często staramy się jak najszybciej osiągnąć konkretny poziom, by potem móc się pochwalić naszym znajomym, całkowicie nowym nabytkiem.

Jeśli więc nie lubimy konkurować z innymi graczami, trudno nam będzie pokochać tą grę. Chyba, że wolimy grać ‚na spokojnie”, bez jakiegokolwiek ścigania się z innymi zawodnikami. Jednak trzeba sobie tutaj zadać pytanie: Czy wtedy, Gry Pociągi Online, nadal będą takie same?

Podsumowanie

Gry Pociągi Online, nie trafią w gusta wszystkich „przeglądarkowych” graczy – to jest oczywiste. Dlatego jeśli mamy się męczyć, lepiej wybierzmy inny sposób (internetowej) rozrywki…

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ