Ciekawe gry rycerskie w Internecie

Trudno wymienić byłoby wszystkie najciekawsze tytuły gier rycerskich, które dostępne są za pośrednictwem Internetu. Rynek gier komputerowych jest bowiem na tyle duży, iż trudno zliczyć wszystkie gry w danej kategorii. I mowa tu nie tylko o tych, które dostępne są w sklepach na różnego rodzaju nośnikach, ale także o tych, które dostępne są za pośrednictwem świata wirtualnego. Te ostatnie są bowiem obecnie coraz bardziej popularne. Tak zwane gry rycerskie online z Valhalla.pl to rozrywka dla tych wszystkich, którzy pragną przenieść się do średniowiecznego świata magii, walk rycerskich i smoków ziejących ogniem. Wszystko to w połączeniu z umiejętnościami strategicznymi oraz koniecznością zarządzania królestwem może przynieść wiele rozrywki na długi czas. W gry rycerskie za pośrednictwem Internetu grywają miłośnicy gier komputerowych na całym świecie, niezależnie od wieku oraz płci.

Wśród popularnych ostatnimi czasy tytułów wymienić należy, między innymi, grę o nazwie „Battle Knight”. Jest to przygodowa gra rycerska online. Jej akcja rozgrywa się w krainie o nazwie Caldean. Gracz ma możliwość wcielenia się podczas rozgrywki w rolę początkującego rycerza, który musi dopiero zapracować na swoją chwałę oraz dumę. Główny bohater za zadanie ma wypełnianie różnego rodzaju misji, dzięki którym stopniowo zdobywa doświadczenie oraz uznanie. Jest to gra utrzymana w stylu fantasy, wymaga od gracza wytrwałości, umiejętności planowania oraz zdolności strategicznych. Z pewnością spodoba się wszystkim tym, którzy poszukują rozrywki na dłuższy okres, nie tylko jeden wieczór przed komputerem.

Innym ciekawym tytułem, który dostępny jest online i nawiązuje do tematu rycerzy jest gra o nazwie „Arena Albionu” polskiej produkcji. Jest to gra typu MMORPG, w którą gra się po uprzedniej rejestracji za pomocą przeglądarki. Gra rozgrywa się w średniowieczu, a gracze wcielają się w postaci rycerzy. Ci za pomocą coraz to nowo toczonych pojedynków z innymi graczami zdobywają nowsze zbroje oraz uposażenie rycerskie, co z kolei przenosi wybraną postać na coraz to wyższy etap rozwoju. Jest to gra typowo strategiczna, z elementami zręcznościówki. Dzięki udziale w grze innych użytkowników Internetu przenosi swych graczy w świat rywalizacji oraz sojuszy. Trudno o lepszy realizm w wypadku gier związanych ze średniowieczem i rycerzami.

W Internecie odnaleźć można także całą masę innych gier online, które zadowolą miłośników tematów rycerskich i fanów średniowiecza. Wiele gier opiera się na podobnej fabule, różnią się od siebie jedynie niuansami. Każdy odnajdzie zatem coś dla siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ