Gry do ściągnięcia na Twój komputer

Gry do ściągnięcia jest to temat, na który można by się wypowiadać na bardzo wiele sposobów. Warto poruszyć tutaj temat gier legalnych oraz nielegalnych. Często słyszymy: „Fajną grę ściągnąłem wczoraj” i od razu kojarzy się nam to z jakimś nielegalnym źródłem.

Przejdźmy jednak do sedna sprawy. Zacznijmy od legalnych sposobów na ściąganie gier. Jeden z nich kojarzony jest z grami Free to Play, nie bezpodstawnie zresztą, gdyż coraz więcej takich gier zostaje tworzonych z myślą o zarobku oraz bardzo dobrej rozrywki dla graczy. W tego typu grach możemy spotkać gatunki takie jak FPS, akcja, MMORPG. Najwięcej jest gier z tej trzeciej grupy, ponieważ to od nich wielu z nas zaczynało i to one kiedyś jak i dziś przynosiły bardzo duże zarobki firmom poprzez mikropłatności. Jednak obecnie studia stawiają bardziej na gry akcji czy też FPS. Gry darmowe do ściągnięcia z Valhalla.pl także podbijają sceny E-sportu i mowa tutaj w szczególności o League of Legends.

Istnieją przede wszystkim gry do kupienia na takich platformach jak Steam, Origin, sklep Playstation oraz Xbox. Grę nabywamy wtedy elektronicznie i musimy ściągnąć ją z sieci, oczywiście w sposób jak najbardziej legalny. Jest to bardzo dobra metoda dla ludzi, którzy nie chcą mieć pudełka z grą, a wolą mieć ją jedynie na swoim dysku. Obecnie w takich sklepach jest coraz więcej promocji na zakupy, a my nie musimy wychodzić z domu, by kupić sobie wymarzoną grę. Zresztą za kilka lat tak właśnie może być, że kupno gier będzie odbywać się przy pomocy sklepu elektronicznego. Warto też wspomnieć, że niektóre gry wychodzą tylko w postaci elektronicznej i nie opłaca się marnować naszego cennego czasu na poszukiwania jej w pobliskim sklepie.

Ostatnia metoda, z którą każdemu kojarzy się ściąganie gier jest to piracenie. Gry wtedy nabywamy poprzez wszelakie serwisy torrent oraz hostingi przechowujące nasze pliki. Jest to sposób nielegalny, lecz właśnie tak najwięcej osób pobiera gry na swój dysk. Producenci oczywiście starają się zwiększać zabezpieczenia, aby takie gry nie trafiały do sieci, lecz zazwyczaj nie osiągają zamierzonego efektu. Kiedyś taka metoda była kojarzona tylko i wyłącznie z PC, jednakże obecnie problem dotyczy także konsol, gdyż coraz łatwiej jest przerobić konsolę za śmieszne pieniądze. Nie zapominajmy też, że nawet piracenie ma swoje plusy. Mowa tutaj o graniu i kupnie gry już nie w ciemno. Niektóre osoby ściągają gry, bo zwyczajnie ich na nie nie stać, choć dla wielu z nas może się to wydać śmieszne. Ceny gier na konsole mają bowiem bardzo wysokie ceny i nie wszyscy są w stanie dać tyle pieniędzy za zaledwie kilka godzin rozrywki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ