Responsive Web Design w sklepach internetowych

Ostatnie lata pokazały, jak dużym zainteresowaniem cieszy się e-sprzedaż. Dzięki sklepom internetowym klienci mają łatwy dostęp do produktów, których nie znajdą w tradycyjnych sklepach stacjonarnych. Ogromny wpływ na popularność internetowych zakupów mają także urządzenia przenośne. Jak wynika z raportu Digital, Social & Mobile in 2015 już ponad 15 milionów polaków korzysta z urządzeń mobilnych jak smartphony oraz tablety. Jest to ilość, jaka w sposób znaczący wpływa na rozwój technologii internetowych. Jak w pełni wykorzystać potencjał zakupów dokonywanych online? Pomoże nam w tym białostocka Agencja Interaktywna WiWi.

Graf1

Jedną z takich rozwijanych technologii jest RWD. Sklepy internetowe wykorzystujące tę funkcję dopasowują się do każdej rozdzielczości ekranu, również do urządzeń mobilnych. Nawet firma Google uwzględniła w swoich wytycznych dla webmasterów [https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl] opublikowanych w 2015 roku wymóg uwzględniania tej technologii w serwisach internetowych. Sklepy, które są responsywne i dostosowują się do wszystkich typów urządzeń przenośnych, są przyjazne użytkownikowi i pozwalają na swobodne poruszanie się po sklepie dostosowanym do jego urządzenia. Znacznie zwiększa to szansę na zakup, gdyż w przypadku handlu internetowego panuje prosta zasada, która mówi, że sklepy proste w obsłudze zatrzymują klienta na dłużej, dzięki czemu jego zainteresowanie naszym towarem wzrasta.

Dodatkowo sklepy dostosowane do nowoczesnych urządzeń mobilnych, dzięki nowemu algorytmowi wyszukiwarki wprowadzonemu 21 kwietnia 2015 roku znajdują się wyżej w mobilnych wynikach wyszukiwania niż te, które nie mają takiej opcji. Z uwagi na ilość osób korzystających z mobilnych urządzeń, warto wprowadzić to rozwiązanie w swoim sklepie internetowym.

Taką ofertę sklepów dopasowanych do wszystkich rozdzielczości i urządzeń znaleźć można na stronie Agencji interaktywnej WiWi. Agencja w swojej ofercie ma m.in. portale internetowe, sklepy oparte o silnik PrestaShop oraz responsywne strony www. W portfolio znajdziemy ponad 100 udanych projektów, które wykorzystują technologię RWD. Sklepy tworzone przez Agencję interaktywną WiWi są w pełni kompatybilne z urządzeniami mobilnymi oraz posiadają indywidualną dla każdego klienta oprawę graficzną. Pełne portfolio dostępne jest na stronie http://wiwi.pl/strony-www/sklepy-internetowe/

end

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ