Niedrogi komputer do gier? Z nami to możliwe!

Pewnie każdego z nas kusiło kupienie gotowego komputera. Nie da się ukryć, że to bardzo wygodne rozwiązanie, ale od tej decyzji powstrzymywała nas niepewność. Jakie podzespoły zostały użyte? Czy są one wysokiej jakości? Czy ten komputer na pewno spełni moje wymagania? W ten sposób prędzej, czy później zasiadaliśmy i sami składaliśmy nasz komputer. Bo najlepszy to taki skrojony na miarę.

Po pierwsze: procesor

Procesor to serce naszego komputera. Składanie należy zacząć od decyzji: jaki procesor wybrać? Może Intel Core i3-6100? To procesor w rozsądnej cenie (500 zł), który zapewnia wystarczającą wydajność oraz niską temperaturę pracy, także przy obciążeniu.

Po drugie: płyta główna

Nasza propozycja to płyta główna Asus H110M-K. Jej cena jest przystępna (240 zł) za dwa sloty na pamięć DDr4-2133, pojemność 32GB oraz 2 porty USB.

Po trzecie: pamięć RAM

To ona umożliwia komfortowe korzystanie z komputera podczas grania i korzystania z różnorodnych multimediów. Polecamy Kingston DDR4 HyperX.

Po czwarte: karta graficzna

Karta graficzna to niezwykle ważny podzespół, gdy tworzymy komputer do gier. Musimy jednak pamiętać, że nawet najlepsza karta graficzna nie rozwinie skrzydeł, gdy będzie połączone ze słabym sprzętem. Najlepszym pomysłem jest wybór karty ekonomicznej- np. modelu Asus GTX950 z serii Strix (700 zł), da radę najnowszym grom, a przy tym nie zrobimy sobie przez nią debetu na koncie.

Po piąte: dysk twardy

Na czymś musimy magazynować nasze gry. Do wyboru mamy dyski HDD o ogromnych pojemnościach, błyskawiczne SSD, albo hybrydy SSHD, które mają aż dwa razy wyższą wydajność w zapisie, odczycie i dostępnie do danych np. Seagate SSHD 1 TB.

Po szóste: zasilacz

Lepiej zainwestować w zasilacz o większej mocy. Tu sprawdza się myślenie przyszłościowe – w końcu niedługo możemy kupić nowe podzespoły, więc warto mieć zasilacz, który da im radę np. Thermaltake 530W Smart.

Te wszystkie elementy stworzą rewelacyjny komputer, który będzie służył zarówno do pracy jak i do grania. Do tego będzie on łatwy w rozbudowie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ