Odzyskiwanie danych z macierzy Raid jeszcze do niedawna było bardzo kosztowną usługą, która musiała być powierzona specjalistom. Obecnie można je odzyskać samodzielnie i nie jest to specjalnie dużym wyzwaniem.

Jak odzyskać dane z macierzy Raid?

Na początku należy przygotować platformę do odzyskania danych. W tej sytuacji powinniśmy dysponować pamięcią masową, o bardzo dużej pojemności. Powinna ona być minimum dwa razy większa niż ilość danych, które chcemy odzyskać. Potrzebna jest tak duża pojemność dlatego, że stanowi to dla nas formę zabezpieczenia, gdyż w sytuacji, gdy odzyskujemy dane nie możemy wykonywać żadnych innych operacji. Możliwy jest tylko odczyt. Kolejnym krokiem jest zainstalowanie aplikacji, w przypadku konfiguracji na QNAP konieczna jest funkcja virtualization station. Na samym końcu musimy stworzyć obrazy, które posłużą nam do odzyskania naszych danych.

Jak stworzyć obraz, który posłuży nam do odzyskania danych?

Na tym etapie praca jest bardzo łatwa, wystarczy tylko włożyć dysk i podpiąć USB. Następnie koniecznie trzeba przejść do funkcji zarządzania urządzeniami. Dzięki temu dysk, który chcemy odzyskać będzie przypisany do USB. Na samym końcu należy uruchomić oprogramowanie i stworzyć tryb „byte to byte image”. Jeżeli mamy więcej dysków do odzyskania całą procedurę należy powtórzyć. Jeżeli chcemy odzyskać tylko te dane, które zostały przez nas przypadkowo skasowane, wystarczy tylko kliknąć na wolumin i wybrać opcję skanowania. Dzięki temu uzyskamy dane które przez przypadek zostały przez nas skasowane.

Co musimy wiedzieć, aby odzyskać dane?

Przed przejściem do odzyskiwania danych należy sprawdzić jaka jest kolejność dysków, w której grupie RAID się znajdują. Należy także wiedzieć ile wynosi wielkość bloku danych. Znalezienie takich informacji nie jest żadnym problemem, gdyż producent RAID podaje wszystkie wiadomości.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID nie jest bardzo skomplikowane, jednak osoby, które nie dysponują wiedzą informatyczną mogą zdecydować się na profesjonalne usługi, które oferuje wiele firm informatycznych.

http://odzyskiwanie.danych.warszawa.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ