Jak zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniami?

Smartfon w porównaniu ze starymi, można by rzec „klasycznymi” odmianami telefonów komórkowych, ma wiele atutów. Ma jednak i wadę – łatwo o jego fizyczne uszkodzenie. Dowiedz się jak ochronić telefon przed przypadkowymi uszkodzeniami!

Folia ochronna na ekran

To najprostsza metoda, po którą sięga się bardzo często. Folia dobrze chroni przed zarysowaniami ekranu telefonu, o jakie naprawdę nietrudno w przypadku noszenia go w kieszeni, czy nawet w torebce. Jednocześnie w żaden sposób nie przeszkadza w oglądaniu wyświetlanego obrazu. Pod jednym warunkiem – musi zostać nałożona dokładnie i zgodnie z instrukcją już za pierwszym razem. Błędne lub nierówne nałożenie folii może kończyć się chociażby utworzeniem nieestetycznych bąbelków powietrza.

Etui i bumpery

Ekran to jedno, co jednak w przypadkach, gdy zarysowania powstają na „plecach” smartofona? Albo gdy telefon po prostu upadnie na ziemię? O ile w pierwszym przypadku zagrożenie polega na utworzeniu brzydkich rys, o tyle w drugim może dojść do uszkodzenia obudowy lub nawet pęknięć ekranu.

Prostym i do pewnego stopnia wystarczającym rozwiązaniem jest zastosowanie bumperów – gumowych „ramek” montowanych dookoła bocznych krawędzi telefonu. W prosty sposób łagodzą one moment uszkodzenia. Pełne etui to krok dalej, gdzie silikon chroni również tylną część telefonu (nie tylko przed rysami, ale też w razie „płaskiego” upadku).

Alternatywnie można sięgnąć także po „okładki” telefonów, które może słabiej amortyzują w momencie upadku, ale za to znacznie lepiej osłaniają sam ekran.

Wybór dobrego telefonu

Niestety, żadna metoda ochrony zewnętrznej nie pozostaje bez wad. Jak zauważa Artur Piórkowski z Matrix Media w każdym przypadku osłona ekranu pozostaje niewystarczająca. Co więcej, problemem może być użycie telefonu w czasie deszczu.

Rozwiązaniem może być wybór telefonów z certyfikatem IP68. Przez całe lata oznaczenie to było kojarzone raczej z modelami outdoorowymi, ale obecnie nie ma żadnego problemu w znalezieniu nowoczesnych smartfonów o tej cesze – zauważa Piórkowski. – Doskonale widać to choćby wśród modeli tworzonych przez Samsunga, czego doskonałym przykładem jest Galaxy S7, telefon dostosowany do wirtualnej rzeczywistości, a jednocześnie spełniający normy antywstrząsowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ