Kupując nowy smartfon większość użytkowników od razu stara się zabezpieczyć go przed przypadkowym uszkodzeniem. Nieestetyczne ryski, jakie z czasem mogą pojawić się na obudowie nie tylko psują elegancki wygląd telefonu, ale także wpływają na obniżenie jego wartości. Jeśli zatem planujemy w przyszłości sprzedać swój smartfon, od początku jego użytkowania powinniśmy zapewnić mu optymalną ochronę. Do tego celu wykorzystać możemy silikonowe etui, elegancki futerał z naturalnej lub ekologicznej skóry, masywną kaburę lub tekstylny/skórzany pokrowiec na telefon najczęściej w formie poręcznej wsuwki lub miękkiego woreczka na zamek.

Silikonowe etui

To jedna z najbardziej popularnych i jednocześnie najtańszych typów osłon na telefon, jaką znajdziemy dziś w sprzedaży. Tego typu osłony są lekkie, tanie i wytrzymałe. Zabezpieczają obudowę telefonu przed porysowaniem i częściowo chronią go przed konsekwencjami upadku z niewielkiej wysokości, amortyzując siłę uderzenia. Dobrze dopasowany silikonowy pokrowiec na telefon chroni nie tylko tył obudowy, ale także boczne krawędzie, zapobiegając powstawaniu odprysków i zadrapań. Tego typu osłony dostępne są w niezliczonej liczbie wersji kolorystycznych i rozmiarowych. Mogą mieć formę transparentną (przezroczystą) lub barwioną, opatrzoną efektownym nadrukiem.

Skórzany futerał

To najbardziej elegancka wersja osłony telefonu. Tego typy pokrowce na telefon mają najczęściej formę otwieranego portfela, w którego wnętrzu zainstalowana jest sztywna ramka na smartfon. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu, pokrowiec zabezpiecza nie tylko tylną część obudowy telefonu, ale także wyświetlacz i jego krawędzie. Chroni telefon przed porysowaniem i do pewnego stopnia zabezpiecza go również przed ryzykiem uszkodzenia spowodowanego upadkiem z wysokości. Dużą zaletą pokrowców na telefon w formie futerału jest ich niezwykle elegancki wygląd. W związku z tym, ten rodzaj pokrowców najchętniej wybierany jest przez panie. Na rynku znajdziemy duży wybór futerałów skórzanych – ze skóry naturalnej i ekoskóry, w wielu wersjach kolorystycznych, dopasowanych do popularnych modeli i marek smartfonów.

Pokrowiec w formie kabury

To doskonały wybór dla osób pracujących w terenie, dla kierowców czy budowlańców. Dzięki możliwości zainstalowania kabury przy pasku, telefon jest zawsze pod ręką, jednocześnie jest w pełni zabezpieczony przed ryzykiem przypadkowego wysunięcia się z kieszeni. Tego typu pokrowiec na telefon, zwykle wykonany ze skóry naturalnej lub innego trwałego materiału, powinien być wyposażony w niezawodne, ale wygodne w obsłudze zapięcie. To zabezpiecza telefon przed jego przypadkowym wysunięciem, pozwalając jednak na szybkie wyjęcie telefonu z kabury, gdy tylko tego potrzebujemy.

Pokrowiec wsuwka

To popularny rodzaj pokrowca chętnie stosowanego przez młodszych użytkowników smartfonów, a także przez panie, które telefon noszą w torebce. Ten rodzaj pokrowca na telefon zabezpiecza całą jego powierzchnię przed rysami i innymi uszkodzeniami natury mechanicznej, niekiedy również przed wodą. Jeśli jednak chcemy skorzystać z telefonu, musimy wysunąć go z pokrowca, co dla niektórych osób może być rozwiązaniem mało wygodnym i niepraktycznym – zwłaszcza dla osób, które często korzystają z telefonu.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ