antywirus

Jeżeli właśnie kupiłeś nowy komputer albo zamierzasz dopiero dokonać takiego zakupu, będziesz potrzebować odpowiedniego oprogramowania antywirusowego. Antywirus Windows 10/11, który jest domyślnie wgrany w oprogramowanie to Defender. Nie zapewnia on jednak pełnej ochrony. Przekonaj się, dlaczego powinieneś skorzystać z płatnego antywirusa. 

Dlaczego potrzebny jest Ci antywirus Windows 10/11?

Antywirus Windows 10/11, który jest domyślnie wgrany w ten system operacyjny to Windows Defender. Tego typu ochrona jest oczywiście lepsza niż żadna, lecz w żadnym wypadku nie gwarantuje wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Dlaczego? 

Pierwszym powodem, dla którego darmowy antywirus (darmowy, czyli dołączony do systemu operacyjnego) nie spełnia swojej funkcji, jest fakt, że powstaje ogromna liczba złośliwego oprogramowania, które jest przeznaczone do ominięcia zapory w postaci Windows Defender. Twórcy wirusów doskonale wiedzą bowiem, jak spora część użytkowników systemów Windows korzysta wyłącznie z Windows Defender. Drugim powodem, dla którego warto postawić na coś więcej niż Windows Defender, jest fakt, że współpracuje on wyłącznie z przeglądarką Microsoft Edge. Jak natomiast zapewne się domyślasz, większość użytkowników stron internetowych korzysta z przeglądarki Google Chrome. Popularniejsze od Edge są także rozwiązania takie jak choćby Opera oraz FireFox. 

W przypadku, gdy decydujesz się na antywirus Windows 10/11 w wersji płatnej, powinieneś postawić na sprawdzone rozwiązanie, które jest polecane w przez ekspertów z zakresu cyberbezpieczeństwa. Warto zatem wybrać na przykład antywirus Windows 10/11 od G DATA

Dlaczego antywirus Mac jest potrzebny?

Antywirus MAC od G DATA to rozwiązanie, które polecamy natomiast użytkowników urządzeń z systemem operacyjnym iOS. Wiele mówi się o tym, że rzekomo właściciele nowych komputerów z logiem jabłka nie muszą dbać o zabezpieczenia. Według plotek antywirus Mac nie jest zbyt ważny, gdyż mało jest złośliwego oprogramowania przeznaczonego właśnie na urządzenia z systemem iOS. Nie jest to bezpieczny punkt widzenia. W sytuacji, gdy Twój komputer nie dysponuje żadną ochroną, praktycznie każdy atak cyberprzestępców stanowi ogromne zagrożenie. 

Nawet jeśli złośliwego oprogramowania na urządzenia do Apple jest mniej niż na Windowsy, przy braku nawet darmowego antywirusa jesteś całkowicie bezbronny. Darmowy antywirus marki G DATA jest natomiast rozwiązaniem, które można polecić zarówno użytkownikom Windows, jak i iOS. Próbna wersja pozwala korzystać z oprogramowania przez 30 dni. W dalszej fazie korzystania z programu antywirusowego G DATA, warto zdecydować się na wykupienie licencji. W takim przypadku otrzymujesz bowiem pełną ochronę i gwarancję, że Twoje pliki oraz cenne informacje są całkowicie bezpieczne. Dzięki temu nigdy nie stracisz na przykład dostępu do firmowej poczty, a Twoje dane nie zostaną upublicznione przez cyberprzestępców. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ