Która skrzynka e-mail jest najbezpieczniejsza

Bezpieczeństwo w sieci to coś, co wraz z upływem lat zyskuje większą uwagę. Ludzie zaczynają zdawać sobie powszechnie sprawę, że ich wiadomości, dane osobowe, hasła i inne prywatne dane są wystawione na duże ryzyko zarówno ze strony hakerów, jak i organizacji rządowych. Jednym z najważniejszych kroków, jakie można poczynić ku ochronie swojej prywatności, jest korzystanie z bezpiecznej skrzynki e-mail. Tylko która skrzynka jest najbezpieczniejsza?

Protonmail

Przez wiele lat ProtonMail był jedyną prawdziwie wartą uwagi opcją, jeśli chodzi o bezpieczne skrzynki e-mailowe. Obecnie sytuacja nieco się zmieniła, co nie znaczy, że ta legendarna skrzynka już do niczego się nie nadaje – wręcz przeciwnie, wciąż stoi na bardzo wysokim poziomie.

Jej serwery ulokowane są w Szwajcarii, co gwarantuje, że nikt nie uzyska do nich dostępu. Ponadto ProtonMail wyposażony jest w zaawansowany system szyfrowania end-to-end, co sprawia, że dostęp do wysyłanych za jego pomocą wiadomości mają tylko ich odbiorca i nadawca. Nikt nie będzie w stanie ich po drodze przejąć, ponieważ nie będzie mógł ich odszyfrować.

Co ważne, szyfrowanie można zastosować nawet, jeśli odbiorca nie jest użytkownikiem tej samej skrzynki. Wystarczy wtedy, że podamy mu w bezpieczny sposób hasło, które pozwoli na odszyfrowanie wiadomości.

CounterMail

Serwery CounterMaila ulokowane są w Szwecji, a więc kraju znanym ze stosunkowo ścisłych praw odnośnie prywatności oraz bezpieczeństwa w sieci i nie tylko. Ponadto również oferuje on wysokiej klasy szyfrowanie, które uniemożliwi niepowołanym osobom uzyskanie dostępu do naszych wiadomości.

CounterMail oferuje pewną wyjątkową funkcję, której próżno szukać u konkurencji, a która świetnie zabezpiecza przed zdalnymi atakami na naszą prywatność. Chodzi tutaj o opcję zamówienia specjalnej wtyczki USB, bez której nie będzie możliwe zalogowanie się do swojej poczty mailowej.

Dzięki temu żeby w ogóle mieć szansę dostać się do naszego konta, haker musiałby wejść w jej fizyczne posiadanie. Jest to więc bardzo bezpieczne, przy czym może również okazać się uciążliwe (na przykład kiedy zdarzy nam się wtyczkę zgubić bądź omyłkowo nie wziąć jej ze sobą).

Znalezienie dobrej i bezpiecznej skrzynki nie jest łatwe i z reguły wiąże się ze sporymi kosztami, zarówno pod względem funduszy, jak i czasu. Na szczęście jednak istnieją takie usługi, jak te dwie wymienione powyżej, które powinny odpowiadać nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Warto brać bezpieczeństwo pod uwagę podczas wyboru skrzynki e-mail, ponieważ z czasem może się to okazać kluczowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ