Jak wybrać dobry hosting?

Hosting, czyli udostępnienie miejsca na serwerze konkretnego dostawcy usług internetowych, jest niezbędnym aspektem na drodze do posiadania własnej domeny. W tym artykule podpowiadamy, z jakich elementów powinien składać się najlepszy hosting, a także wyjaśniamy, czym jest sam hosting. Czytaj dalej i dowiedz się, według jakich kryteriów wybierać hosting.

Pierwszym wyborem na drodze do stworzenia własnej strony internetowej jest własna, niepowtarzalna domena. W tym przypadku chodzi o nazwę konkretnej strony internetowej, pomiędzy www. (z ang. world wide web), a sufiksem (przykładowo dla witryn w polskiej wersji językowej .pl, lub angielskiej .de). Kolejnym wyborem jest serwer, a konkretnie dostęp do jego konkretnej, wydzielonej przestrzeni, zwanej także hostingiem.

Hosting – o co w tym chodzi?

Hosting to po prostu udostępnienie zasobów serwerowni przez konkretnego dostawcę usług internetowych. W ramach hostingu, konieczne jest zarezerwowanie istotnych elementów, wchodzących w skład usługi hostingowej. Dostawca usług internetowych, ma za zadanie oddać swojemu klientowi kilka aspektów.

Jednym z nich jest określona objętość dysku twardego na swoim serwerze, zazwyczaj na macierzy RAID. Następnie, warto zapytać o maksymalną ilość danych, którą będzie się przesyłało poprzez łącza internetowe serwerowni. Trzecim istotnym z punktu widzenia klienta, poszukującego hostingu jest zakres usług obsługiwanych przez konkretną serwerownię.

W tym przypadku należy rozważyć m.in. zakresy usług zależnych od specyfiki konkretnych usług. W tym względzie jest to m.in. udostępnienie bazy danych wraz z określeniem maksymalnej objętości tej bazy danych. Czwartym elementem, który ze względu na zarezerwowanie danej usługi internetowej jest istotny dla przyszłego właściciela strony internetowej jest maksymalny stopień obciążenia serwerowni poprzez pojedyncze usługi.

Czy darmowy hosting to najlepszy pomysł?

W Internecie można spotkać się  z wieloma ofertami darmowego hostingu, zarezerwowanego dla niewielkich stron internetowych, zakładanych często na platformach blogowych jako subdomeny, większych portali.

Należy pamiętać, że w większości przypadków, darmowy hosting posiada wiele wad. Jedną z nich jest są poważne ograniczenia, które są związane z maksymalnym miesięcznym transferem danych na Twojej stronie internetowej, a także ograniczona przestrzeń dyskowa. Pozostałymi ograniczeniami w przypadku darmowego hostingu jest brak dostępu do baz danych, a także brak obsługi języków skryptowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ