Czas na przełom, czyli inteligentna lodówka stała się faktem

Kiedyś życie było prostsze. Telefon służył do dzwonienia, telewizor do oglądania programów, a lodówka do… chłodzenia. Cóż, zdaje się, że czasy te mamy już dawno za sobą, a praktycznie każde urządzenie w Twoim domu posiada więcej niż tylko jedno zastosowanie. Najlepszym tego przykładem jest inteligentna lodówka firmy Samsung, której możliwości sięgają zdecydowanie dalej.

Inteligentna lodówka prawie jak komputer!

To, czym charakteryzuje się inteligentna lodówka Family Hub – nowoczesna chłodziarko-zamrażarka firmy Samsung – to wielki, 21-calowy wyświetlacz zainstalowany na frontowych drzwiach urządzenia. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że urządzenie Samsung to pierwsza smart lodówka na terenie naszego kraju, mogąca wzbudzić duże poruszenie wśród konsumentów.

Wyświetlacz ten, oczywiście oprócz podstawowych funkcji związanych z obsługą lodówki, to przede wszystkim wbudowany komputer posiadający dostęp do Internetu. Dzięki temu, lodówka stanie się integralną częścią Twojego inteligentnego domu i będzie Cię wspierać w codziennych czynnościach, np. wyświetlając komunikat o etapie prania Twojej pralki.

Nieograniczony dostęp do multimediów

Inteligentna lodówka Family Hub oferuje Ci jednak znacznie więcej. Nie wychodząc z kuchni, możesz teraz przejrzeć newsy na ekranie lodówki, sprawdzić pocztę elektroniczną, czy też wysłać komuś wiadomość tekstową lub graficzną. Z kolei podczas gotowania nic nie stanie na przeszkodzie, abyś urozmaicił sobie czas oglądając na wyświetlaczu urządzenia wybrany serial, czy słuchając ulubionej muzyki.

Family Hub pomaga także w organizowaniu codziennych posiłków. Przede wszystkim, za pomocą swojego telefonu – z dowolnego miejsca – możesz podejrzeć produkty, jakie aktualnie znajdują się w Twojej lodówce. Jest to możliwe dzięki kamerom umieszczonym w jej wnętrzu. Co więcej, dedykowana aplikacja, w oparciu o posiadane przez Ciebie produkty, zaproponuje Ci szereg pysznych dań wraz z instrukcją ich przyrządzenia.

Smart lodówka nie zapomina o chłodzeniu!

Family Hub to jednak przede wszystkim chłodziarko-zamrażarka o bardzo mocnych parametrach. Ta lodówka typu side by side charakteryzuje się pojemnością wynoszącą ok. 600 litrów oraz wyposażeniem w cały szereg nowoczesnych technologii chłodzących. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na system No Frost, dzięki któremu w urządzeniu nie będzie osadzał się szron.

Twin Cooling Plus gwarantuje dwa niezależne od siebie obiegi powietrza, które pozwolą uniknąć przenikania się zapachów z zamrażarki i chłodziarki. Z kolei specjalna strefa FlexZone to komora, w której będziesz mógł ustawić wybraną temperaturę niezależnie od reszty urządzenia. Ponadto, Family Hub wyposażona została w dozownik wody i kostkarkę do lodu.

Nowa epoka lodówek?

Inteligentna lodówka, jeszcze do niedawna, była czymś trochę nierealnym i – wydawać by się mogło – czymś ciągle odległym. Smart lodówka stała się jednak faktem i jest już dostępna w Polsce – na razie przede wszystkim dzięki ofercie firmy Samsung. Niedługo jednak z pewnością swoje propozycje wdrożą inni producenci, zapełniając rynek innowacyjnymi urządzeniami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ