Komputery nie są obecnie bardzo drogie, niemniej jednak nie każdego z nas stać na maszynę, która będzie mogła spełnić nasze oczekiwania w całości. Tutaj pojawia się pomysł zakupu komputera używanego – czy ten poleasingowy będzie dobrym rozwiązaniem?

Aby zaoszczędzić na zakupie nowego komputera, możemy zdecydować się na ten z nieco gorszą specyfikacją. Nie musimy jednak rezygnować z jego wydajności, gdy wybierzemy model z drugiej ręki. Tutaj, oprócz komputerów używanych, które dostaniemy na aukcjach internetowych czy przez ogłoszenia, do dyspozycji mamy też te poleasingowe, które oferowane są przez firmy leasingujące.

Czym jest dokładnie komputer poleasingowy?

Przede wszystkim komputery poleasingowe to komputery używane, które pochodzą z leasingu. Były one kupowane jako nowe i następnie leasingowane przez firmę leasingową dla klienta.

Leasing komputerów najczęściej dotyczy modeli stacjonarnych, ale również możemy znaleźć w tej dziedzinie laptopy. Są to przede wszystkim komputery używane w biurach, ale też te do pracy w terenie.

Jeśli chodzi o komputery poleasingowe, najczęściej to wyższej klasy produkty niż te przeznaczone dla przeciętnych odbiorców. Firmy komputerowe mają często w swoim asortymencie specjalne linie biznesowe – to komputery z wyższej półki, które nie tylko mają lepszą wydajność, ale też mocniejsze konstrukcje, dlatego są w stanie posłużyć na dłuższy czas.

Zatem przez zakupienie komputera poleasingowego możemy otrzymać dostęp do wysokiej klasy sprzętu, który jako nowy kosztuje naprawdę sporo. Oczywiście, będzie to sprzęt używany, dlatego powinniśmy zapoznać się z jego stanem przed zakupem. Niestety, nie zawsze jest to możliwe – wszystko zależy od miejsca zakupu.

Gdzie można kupić komputery poleasingowe?

Przede wszystkim są one dostępne w firmach zajmujących się leasingiem. Taką ofertę ma między innymi EFL, czyli Europejski Fundusz Leasingowy S.A., na którego stronie internetowej możemy zapoznać się z aktualnie dostępnymi urządzeniami wystawionymi na sprzedaż.

Oprócz tego sprzęt poleasingowy możemy czasem zakupić przez portale aukcyjne i ogłoszeniowe – warto regularnie sprawdzać okazje.

[Głosów:6    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ