Monitory przemysłowe – poradzą sobie w każdym środowisku

0
2112

Zwykłe monitory nie zapewniają odpowiedniej niezawodności w wymagającym środowisku – to właśnie wtedy stosuje się monitory przemysłowe.

Gdy warunki pracy są wymagające, zastosowanie zwykłych urządzeń nie jest wskazane. Wówczas wykorzystuje się modele cechujące się znacznie lepszymi parametrami wytrzymałościowymi, dzięki czemu zapewniają one jeszcze większą niezawodność pracy. W użyciu znajdują się również monitory przemysłowe, które są specjalnie projektowane z myślą o stosowaniu w takich miejscach.

Nowoczesne monitory przemysłowe to pełna gama różnych urządzeń, które mogą być łatwo dopasowane do różnych stanowisk pracy – dzięki temu realizacja procesów w trudnych warunkach staje się jeszcze łatwiejsza.

Monitory przemysłowe – tam, gdzie zwykły monitor to za mało

Dzisiaj monitory przemysłowe używane spotykane są w różnych zakładach pracy, między innymi w zakładach produkcyjnych czy przemysłowych, na przykład w branży farmaceutycznej, chemicznej, spożywczej czy wydobywczej.

Solidne, szczelne konstrukcje monitorów tego rodzaju sprawiły, że mogą one bez trudu poradzić sobie w tych miejscach, w których zwykły monitor szybko uległby uszkodzeniu.

Standardowe stopnie ochrony w monitorach przemysłowych spełniają wymogi IP65, ale wybrane modele posiadają także stopień ochrony na poziomie IP66K, które przeznaczone są do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.

Konstrukcja monitorów przemysłowych pozwala na stosowanie ich przy:

  • dostępie do wilgoci i wody
  • wysokim poziomie zapylenia
  • skrajnie niskich lub wysokich temperaturach
  • wstrząsach i wibracjach
  • wysokim ryzyku wybuchu

Wobec tego monitory przemysłowe mają inne konstrukcje niż standardowe monitory, na przykład te przeznaczone do stosowania w domach lub w biurach.

Konstrukcja monitorów przemysłowych – wsparcie efektywnej pracy

Monitory przemysłowe posiadają bardzo szczelne obudowy, które powodują, że do środka nie przedostaje się woda i wilgoć oraz pyły, które mogą pojawiać się w miejscu pracy. W rezultacie wnętrze monitora pozostaje czyste i bezpieczne.

W obudowach monitorach przemysłowych nie stosuje się standardowych otworów wentylacyjnych, które mogłyby doprowadzić do zanieczyszczenia urządzenia. Także przyciski oraz inne wejścia i wyjścia wykonane są z zachowaniem optymalnego stopnia ochrony przed czynnikami zewnętrznymi.

Aby korzystanie z monitorów przemysłowych było jeszcze prostsze, są wyposażane w pojemnościowe ekrany dotykowe – dzięki graficznemu interfejsowi oprogramowania użytkownik może łatwo sterować konkretnymi procesami czy całym systemem.

Nowoczesne monitory przemysłowe reagują nie tylko na pojedyncze naciśnięcia, ale również pozwalają na obsługę gestów z wykorzystaniem ekranów dotykowych typu multitouch, na przykład przez przesuwanie, przybliżanie i oddalanie elementów czy przewijanie.

Specjalne wykończenie ekranów dotykowych powoduje, że mogą obsługiwać je także osoby z nałożonymi na dłonie rękawiczkami – bez potrzeby ich zdejmowania.

Monitory przemysłowe posiadają także różne warianty montażu – mogą być instalowane na wysięgnikach, stojakach lub na stołach.

Pełna gama przekątnych i rozdzielczości

Producenci monitorów przemysłowych posiadają w swojej ofercie szeroką gamę modeli, które można dopasować indywidualnie do danego stanowiska pracy.

Aktualnie najczęściej stosuje się monitory o dużych ekranach oraz z wysoką rozdzielczością, ponieważ pozwalają one na czytelną prezentacje tekstu oraz grafiki. W sprzedaży znajdziemy modele o przekątnych od 7 do 24 cali, dlatego można dopasować je specjalnie do miejsca montażu i rodzaju realizowanych procesów.

Gdzie kupować dobre monitory przemysłowe?

Aktualnie dostawą monitorów przemysłowych zajmuje się wiele firm, w tym także firma Sabur, która posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie systemów automatyki.

Firma Sabur posiada w swojej ofercie pełną gamę monitorów przemysłowych od uznanych producentów, między innymi firmy ASEM, która jest jednym z liderów w ich dostawie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ