Przemysłowe komputery panelowe – dlaczego warto je mieć w zakładzie?

0
1293

Technologia szybko się rozwija, wprowadzając do życia przedsiębiorstw i indywidualnych jednostek wiele usprawnień. Jednym z nich są komputery panelowe, które łączą w sobie kilka funkcji. Dotykowe ekrany komputerów mogą być wykorzystane w łatwiejszej i szybszej obsłudze klienta w różnych branżach handlowych. Stosowane są w restauracjach, siłowniach, salonach kosmetycznych, drogeriach i wielu innych miejscach. Mogą być podstawą do korzystania z systemu POS, umożliwiającego jednoczesne obsługiwanie kasy fiskalnej, albo być do dyspozycji klientów – jako panele informacyjne lub służące do oceny i komentowania danej placówki. Nieco inaczej działają komputery z ekranem dotykowym, przeznaczone do zadań przemysłowych.

Komputery panelowe w przemyśle

Takie urządzenia nie różnią wewnętrznie od komputerów, które są użytkowane w domach. Mogą mieć nieco większą moc obliczeniową i specjalne oprogramowanie. Sterowanie skomplikowanymi maszynami musi odbywać się za pomocą przystosowanych programów. Sama obsługa komputera panelowego jest jednak prosta, nawet jeśli ktoś nie jest na bieżąco z nowinkami technologicznymi. Najważniejsza jest zewnętrzna obudowa, która powinna współgrać z warunkami, w jakich będzie eksploatowana. Warto wziąć pod uwagę, że klasyczne materiały używane do produkcji zwykłych komputerów mogą sobie nie poradzić w styczności ze skrajnymi temperaturami lub stałą obecnością pary wodnej. Przemysłowe komputery panelowe powinny być wybierane według zastosowania. Odpowiednia wytrzymałość i konstrukcja produktu mogą chronić sprzęt bez konieczności zakupu specjalnej szafy – nawet przed strumieniem wody lub dużym zapyleniem.

Obsługa komputera bez myszki

Większość komputerów panelowych jest sterowana dotykowo – ma to miejsce dzięki specjalnemu ekranowi. Nie jest to nic nowego – dziś niemal każdy jest w posiadaniu smartfona. Jednak w przemyśle do obsługi ekranu często nie używa się  dłoni. Grube rękawice ochronne nie mogą stanowić przeszkody dla operatora maszyny – przyciski powinny być łatwo uruchamiane nawet w takiej odzieży. Masowa produkcja, która odbywa się w zakładach, musi przebiegać bezawaryjnie. Dlatego wysoka jakość zastosowanego sprzętu chroni przed usterkami, zastojami i – tym samym – dużymi stratami towaru.

All-in-one w wersji fabrycznej

W przemysłowych komputerach panelowych najczęściej stosuje się rozpowszechnioną w trakcie nauki zdalnej technologię all-in-one. Takie urządzenie jest swego rodzaju monitorem z wbudowanym komputerem. Mimo to – działa na najwyższych obrotach. Taka konstrukcja pozwala na zaoszczędzenie miejsca i wygodne sterowanie. Komputer panelowy może być zamocowany np. na ścianie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ